Výběr nové autobaterie: Díky těmto 3 radám se nezmýlíte!

Víte, kterou část vozu musíte pravidelně obměňovat ve zhruba pětiletém intervalu? Ne, o pneumatiky se nejedná. Na mysli máme autobaterii. O její nezbytnosti není třeba nijak výrazně diskutovat. Doba její životnosti se liší především podle množství dobíjecích cyklů, respektive stylu a frekvenci jízd. Přesto se ovšem doporučuje baterii vyměnit nejpozději cca po 5 letech. Jak vybrat novou? Vcelku jednoduše. Dáme vám 3 základní tipy.

1. Rozměrově musí baterie padnout

Každá autobaterie se vyznačuje specifickými rozměry. Optimálně si změřte starou baterii, případně přímo místo, kam ji uložíte, a poté nakupujte. Není problém volit také autobaterie dle typu aut. I tady byste se neměli splést. Většina spolehlivých eshopů už nabízí i takovýto způsob nákupu. Stačí si pouze najít konkrétní značku a druh vozu. Poté už pohodlně nakoupíte ten správný model.

2. Kapacita, napětí a startovací proud

Jestliže uvidíte u autobaterie údaj v ampérhodinách, jedná se o množství proudu, který dokáže dodat za určitý čas. U benzínových motorů bohatě postačí hodnota pohybující se kolem 60 Ah. Diesely už vyžadují vyšší kapacitu cca okolo 70 Ah. Napětí u moderní auto-baterie činí 12 V. Výjimkou jsou baterie určené do velmi starých vozů anebo motocyklů. Ty mají napětí 6 V. A co startovací proud? Slabší automobily mající nižší spotřebu mohou mít model se startovacím proudem 400 A, dieselové mající tu nejlepší výbavu už vyžadují baterii s proudem okolo 640 A.

3. Bezúdržbové, nebo údržbové?

Starat se budete muset o oba tyto druhy! Pravidelné nabíjení je nezbytností, bez které se v žádném případě neobejdete! U údržbových ovšem ubývá elektrolytu. Čas od času ho musíte jednoduchým způsobem doplnit.

Ať už sháníte jakoukoli autobaterii, podívejte se do eshopu Nekvinda-obchod.cz a jistě si vyberete podle typu auta tu správnou.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*