Jak vybrat nebankovní půjčku a nenaletět?

Nebankovní úvěry si musíte dobře vybrat, dáme vám pár zajímavých tipů k zamyšlení.

Svět je plný překvapení, které na nás čekají. Bohužel jsou někdy i docela nepříjemná. A platí to i pro nebankovní půjčky, protože snad v každé oblasti lidského konání je možné někomu dát důvěru a zklamat se. Ale přijít o peníze, to se může stát bohužel dnes a denně. Dáme vám proto pár rad, se kterými budete obezřetnější. Ono vlastně, opatrnosti není nikdy dost, nejde jen o nějaké okřídlené úsloví…

Contents

Reference tu znamenají opravdu hodně

Pokud nenajdete zrovna moc dobrá hodnocení, a to už po pár minutách strávených pátráním v internetových vyhledávačích, asi nebudete na správné adrese. Za několik okamžiků se pak ujistíte, že hledání pozitivní reference je asi marné a zaměříte se někam jinam. I o tom jsou nebankovní půjčky, samozřejmě. Pověst dělá hodně, a to nejen v oblasti sociálních kontaktů. Tady máte navíc jistotu, že to nemusí být jen nějaké pomluvy. Pokud si řada lidí nesjednala půjčku za právě nejlepších podmínek a třeba na tom hodně tratila, určitě se nebude leckdo z nich bát uveřejnit negativní ohlasy i na internetu.

Seriózní poskytovatel se za nic neschovává

Nabídka, o které víte už delší dobu a nenarazili jste na ni zrovna na dvouřádkové inzerci někde v tisku? Na tom už se dá stavět, pozitivním znamením je i fungující klientská infolinka nebo dokonce interaktivní chat s operátorem. Když je ve hře ideální půjčka, poskytovatel si nehraje na schovávanou a nemá problém s žádnou položenou otázkou. Kdyby tomu tak bylo, neměli byste jen pozdvihnout obočí, ale rovnou odmítnout další vyjednávání. Slušnému člověku přeci také nevadí, když se ho zeptáte na podmínky spolupráce nebo něco podobného, že?

U jakých nabídek hrozí nebezpečí?

Samozřejmě je pravdou, že podezřelé nabídky poznáte už na první pohled, zvláště pokud jste ve světě nebankovních půjček už trochu zkušenější. Co bychom ale mohli poradit naprostým začátečníkům v oboru? Kdy je třeba okamžitě přestat jednat a podívat se raději po jiných nabídkách?

  • Poplatek předem. Nic takového nikdo, kdo je opravdu seriózní, chtít zcela určitě nebude.
  • Smlouva, která je hned na několika stránkách a obsahuje i řadu zcela nejasných formulací.
  • Web, který je mimořádně nepřehledný. A nepůsobí profesionálně, to ani v nejmenším.
  • Záhadné kontakty. Pokud je uvedeno jen telefonní číslo bez představení kontaktní osoby?

Obecně je zajímavé, pokud poskytovatel prakticky neinvestuje do reklamy a najdete jeho nabídku v inzertním tisku, který umožňuje podání zcela zdarma. Budí to také dojem někoho, kdo si nedá se sebeprezentací vlastně žádnou práci. A odpovězme si všichni na otázku – vážně bychom chtěli spolupracovat s někým takovým, svěřit mu své osobní údaje, a ještě od něj žádali menší půjčku?

Přes internet je to velmi snadné…

Moderní online půjčka je vyřízená doslova za pár minut, na to se tedy můžete absolutně spolehnout! Kdo po vás bude chtít peníze předem, je velmi pravděpodobně podvodníkem – ale u prověřené firmy, působící na trhu už dlouhá léta, nic takového nečekejte. Spíše naopak, právě zde totiž platí, že poctivost je ctnost. Transparentní jednání v každém ohledu, pečlivý propočet celé nabídky ještě před posláním prvního kontaktního formuláře, to vše je samozřejmostí. Podmínkou je potvrzení o příjmu, trvalé bydliště na území ČR a věk mezi 21 a 77 roky. Pokud tyto tři základní věci splňujete, je více než pravděpodobné, že půjčku opravdu dostanete – a pozor, splatná je pouze na bankovní účet, jenž je vedený na vaše jméno. S dispozičním právem k účtu tu bohužel manžela nebo manželky nepochodíte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*