Zhubněte na trampolíně!

Skákání na trampolíně je nejen zábavné, ale také velmi efektivní pro spalování tuků. Nevěříte?

Pokud chcete zhubnout, ale sporty jako běhání nebo jogging jsou pro vás příliš náročné, zkuste skákání na trampolíně. Podle některých vědců se jedná o mnohem efektivnější druh pohybu. Za pouhých třicet minut skákání totiž spálíte až 550 kJ, což je víc než při běhu nebo jízdě na kole. Navíc nezatěžujete klouby a snižujete riziko poranění, jako jsou utržené vazy nebo výron kotníku.

Contents

Proč skákat

Skákání na trampolíně má celou řadu příznivých účinků. Posílíte svaly a klouby v celém těle a předejdete onemocněním srdce a cév. Trampolína je velmi šetrná ke kloubům a kostem, protože nedopadáme celou vahou na pevnou podložku, ale do měkkého. Pohyb je tak naprosto bezbolestný. Skákání navíc podporuje opětovnou mineralizaci kostí, jedná se tedy o výbornou prevenci proti osteoporóze.

Naučíte se stát

Odrážení umožňuje využití svalů v plném rozsahu, takže se naučíte správně rozložit svou váhu, aby nebyla zatěžována pouze určitá část těla. Při odrazech nahoru a dolů se aktivují břišní svaly, takže budete muset stát vzpřímeně. A člověk, který stojí rovně a nehrbí se, vždycky vypadá o trochu štíhlejší.

Žádné křečové žíly

Skákání pomáhá nejen správné funkci lymfatického systému, ale i krevnímu oběhu. Pokud se budete věnovat tomuto sportu dlouhodobě a pravidelně, snížíte riziko celulitidy, nízkého krevního tlaku, otoků a veškerých poruch srážlivosti krve. Tím pádem se nebudete muset bát vzniku křečových žil.

Investujte do sebe

Trampolíny jsou dnes rozšířenou formou hubnutí a najdete je tak v každém fitness centru. Pokud si však chcete dopřát více soukromí nebo nemáte čas docházet do fitka, můžete si trampolínu pořídit i domů.

Ženy by neměly zapomenout investovat do kvalitní podprsenky, která pohltí veškeré otřesy při skákání.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*