Proč si zvolit ratanový nábytek?

Nábytek je důležitou součástí každého interiéru i exteriéru. Proč je dnes v kurzu právě ratanový nábytek?

Nábytek činí domácnost komfortnější a atraktivnější. Pokud chcete, aby vybavení vaší domácnosti působilo přírodním dojmem, pořízení jakéhokoliv kusu nábytku vyrobeného z ratanu může být dobrá volba. Tento druh nábytku se těší velké oblibě už celé generace a ani dnes na něj společnost nezanevřela.

Pár důvodů, proč si pořídit ratanový nábytek

Jedním z předních důvodů je bezesporu vzhled. Proutěný nábytek působí přirozeně, dekorativně a přitom se snadno sladí s ostatními moderními doplňky.

Pro mnohé je největším důvodem pro pořízení ratanového nábytku cena. Náklady totiž nejsou zdaleka tak vysoké jako na nábytek z různých jiných materiálů – zvlášť pokud toužíte po přírodním vzezření, ratan je určitě levnější než nábytek z masivu.

Ratanový nábytek je sice levný, ale poměrně dlouho vydrží. I to může být plus.

Mnozí jistě ocení snadnou údržbu tohoto druhu nábytku. U většiny přírodních materiálů je třeba brát v potaz celou řadu aspektů, někdy musíte pro zachování kvality dřeva podstupovat zdlouhavou a složitou údržbu. Ratan nevyžaduje nic, při čemž byste se zapotili.

Nejprodávanější ratanový nábytek

Mezi nejoblíbenější produkty, které si každoročně koupí stovky lidí, patří ratanové komody. Ty se hodí do všech místností – do kuchyně, obýváku, koupelny i vlastních pokojů či předsíně. Cena se pohybuje kolem jednoho tisíce korun, záleží na výrobci.

Často kupované jsou také ratanové sedací soupravy, to znamená pletená křesílka a dekorativní stolky. Můžete jimi ozdobit jak interiér, tak venkovní prostory. Takové soupravy bývají dražší, jejich cena se pohybuje kolem dvou tisíc.

Doporučujeme pořídit si na sedací soupravu také polštářky, které nábytek nejen zpříjemní, ale i vizuálně vylepší.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*