Zázvor – skvělý lék proti zánětům

Kořen zázvoru seženeme v každém obchodě s potravinami. Proč bychom ho měli zařadit do jídelníčku?

Zázvor představuje obrovský zdroj energie a skvěle pomáhá našemu zdraví. Máte-li chřipku nebo rýmu, přidejte si zázvor do čaje. Posiluje imunitu, povzbuzuje mysl, zlepšuje krevní oběh, prokrvuje končetiny a léčí žaludeční nevolnosti. Zní to ideálně? Zázvor toho umí mnohem víc!

Contents

Výrazné protizánětlivé účinky

Pokud můžete, vyhněte se obloukem lékům na tlumení bolesti či přípravkům na léčení zánětů a raději si naordinujte zázvor. Využít jej můžete, pokud trpíte migrénou či bolestí hlavy. Pomáhá také zklidnit namožené svalstvo, ulevuje při bolesti kloubů a zmírňuje dokonce menstruační bolesti.

Zázvor si poradí i s kvasinkovými infekcemi a má všeobecně silné antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Úleva při artritidě

Artritida je onemocnění způsobené poruchou imunitního systému. Poškozuje buňky vlastního těla a vyvolává chronicky probíhající zánět, který může postihnout jakýkoliv kloub. To způsobuje bolesti při pohybu, neboť kloub oteče. Zázvor dokáže od této nepříjemné bolesti ulevit.

Když je vám špatně

Zázvor umí také uklidnit žaludek. To se hodí, pokud trpíte ranními nevolnostmi či když se vám dělá špatně za jízdy autem, autobusem nebo na lodi.

Snězte 4 gramy denně

Zázvor má velké množství pozitivních účinků na lidský organismus. Zlepšuje krevní oběh, povzbuzuje imunitu a léčí chřipku. Obsahuje chrom, hořčík a zinek. Snižuje nezdravý cholesterol a posiluje kardiovaskulární systém. Pomáhá při trávení a hubnutí, ulevuje od dýchacích obtíží a ničí rakovinné buňky.

Zázvor můžete žvýkat čerstvý, kandovaný nebo v tabletách. Můžete si připravit zázvorový čaj, případně do bylinkového čaje přidat kousky kořene zázvoru. Zkuste jím ochutit salát či maso, například lososa, nebo jej přidejte do polévky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*