Zdravý životní styl? Dodržujte tyto zásady!

O zdravém životním stylu se toho může napsat opravdu hodně. Existují knihy, které se tímto problémem zabývají a snaží se vás přivést na „správnou cestu“. Kvalita života se odvíjí od toho, co v životě budete dělat a jak se budete cítit. Díky těmto radám zhubnete, zlepšíte si kvalitu života a budete se cítit o mnoho lépe. Vyzkoušejte je i vy!

Contents

Myslete na svou hmotnost

Nadváha, ale například také podváha pro lidské tělo přinášejí různé nemoci a zdravotní rizika. Ideální je mít přiměřenou váhu a pravidelně si jí udržovat. Jak poznat, že je vaše hmotnost přiměřená? Můžete se ujistit u svého praktického lékaře, popřípadě si vypočítat BMI index tělesné hmotnosti.

Pestrá strava

Aby byla přiměřená hmotnost udržitelná, zaměřte se na konzumaci zdravé a hlavně pestré stravy. Sestavujte si svůj jídelníček tak, aby obsahoval ty základní živiny jako tuky, bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerální látky.

TIP: Sílu do života vám vrátí testosteronové injekce

Konzumace ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina obsahují spoustu vitamínů a ty mohou být velmi dobrými antioxidanty, které pomáhají regulovat tělesnou hmotnost a také tělu dodávají všechny vitamíny a látky, které potřebuje.

Informace na obalu

Když kupujete jednotlivé potraviny, moc neřešíte, co mají napsáno na zadní straně obalu? Zejména se soustřeďte na dochucovadla, konzervanty a další éčka. Čím míň těchto látek v potravinách najdete, tím víc je daná potravina kvalitní.

Dostatečný pitný režim

Pitný režim je rovněž velmi důležitý pro lidské tělo, paušálně se doporučuje vypít dva litry tekutin denně. Při sportu a během horkých letních dní je dobré potřebu tekutin zvýšit. Ideální jsou minerální vody a neslazené čaje. Vyhněte se sladkým limonádám.

Odpočinek a stres

Naučte se víc odpočívat, relaxovat a dělat to, co máte rádi. Jděte do přírody, lehněte si a relaxujte, poslouchejte hudbu a podobně. Naučte se minimalizovat a zvládat stres, protože jedině tak budete v pohodě a v klidu. Nadměrný stres vám může ublížit a přinést spoustu nemocí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*