Nejde vše tak, jak má? Něco s tím udělejte!

Někdy člověk nemá „to správné“ období. Nejde všechno, jak by mělo, spousta problémů nebo prostě jen o něco nebo za něco bojuje. Vždycky však existuje něco, za co by měl být člověk vděčný, jen si to neuvědomuje. Když něco nejde tak, jak by mělo, lidé často propadají depresi, úzkosti nebo pocitu zmaru. Problém se pak zdá mnohem větší, než ve skutečnosti je. Chce to jen se nakopnout, namotivovat se a udělat pro to vše!

Bolest patří k životu

Nikdy nebude nic zalité sluncem věčně. Někdy ty pády a bolesti potřebujete, aby to dobré přišlo záhy, a vy jste si toho víc vážili. Od toho, co vám působí bolest se snažte odpoutat, nepřinese vám to nic dobrého. Vždycky si z toho vezměte poučení. Bolest neznamená neúspěch, ale proces, ve kterém si jdete za tím, co potřebujete a chcete.

Vše je dočasné

To dobré, ale také to špatné. Nemáte aktuálně happy období? Nevadí, ono to přejde a bude časem zase lépe. Když vás něco zraní (nemusí fyzicky), vždycky se to časem zahojí. Den střídá noc, noc zase střídá den. Tak to na světě chodí. Čas na nový začátek je vždycky, stačí jen trošku chtít. A nepovedlo se? Nevadí, ono je to dočasné. Bude další šance nebo jiné šance.

Nevracejte se k minulosti

Neúspěch? Nezdar? Rozchod? To všechno už někdy potkalo každého z nás. Je důležité myslet na to, že to bylo. Jakmile to jednou vyřešíte, nevracejte se k tomu. Pitvat se v minulosti nikomu nikdy neprospělo. Pro lepší zítřky se musíte dívat dopředu, do budoucna. Ne se ohlížet za sebe a ještě k tomu si říkat, co když.. Žijte přítomností a okamžikem. Ne minulostí, která vám nic dobrého už nepřinese.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*