Hořčice: jaké jsou její zdravotní přínosy?

Hořčice se využívá poměrně často. V tomto článku vám představíme některé její zdravotní přínosy.

Contents

Proti rakovině

Jedním ze zdravotních přínosů hořčice je schopnost bojovat s rakovinou. Tato rostlina obsahuje fytonutrienty zvané glukosinasty, které umí bojovat s různými druhy rakoviny, jako je rakovina prostaty, močového měchýře a další. Tyto fytonutrienty dávají při svém rozpadu vzniknout enzymům myrosinasům, které mají schopnost zmírňovat růst rakovinných buněk v těle. Semínka hořčice pomáhají  stabilizovat hladinu glutathionů v krvi.

Protizánětlivá

Dalším benefitem hořčice je její protizánětlivost. Tato rostlina je bohatá na selen a hořčík, které tlumí atritickou, revmatickou a svalovou bolest. Hořčice zahřívá a uvolňuje svaly, zbavuje je bolesti. Selen pomáhá chránit buňky před poškozením vzniklým stresem a přítomností nepříznivých látek, jako jsou toxiny a volné radikály. K úlevě od bolesti stačí rozpustit několik hořčičných semínek v horké vodě, například přidat je do koupele.

Síla kostí a zubů

Hořčice také zlepšuje sílu kostí a zubů díky obsahu vápníku. Lžíce žluté hořčice obsahuje devět miligramů vápníku, což je desetina doporučené denní dávky.

Vitamíny

Hořčice obsahuje celou řadu vitamínů – A, B, C, D, E a K. Vitamín A pomáhá zlepšovat zrak a celistvost kůže a buněčných membrán, vitamín B podporuje činnost mozku – paměť, smysly a vnímání. Vitamín C posiluje imunitní systém a udržuje tělo schopné bránit se mikroogranismům a onemocněním. Zlepšuje také funkci kolagenu, který pojí naše buňky a vaziva. Vitamín D zlepšuje vstřebávání vápníku a vitamín E podporuje zdraví pleti. Vitamín K pomáhá srážlivosti krve, takže pokud se řízneme, nevykrvácíme.

Hořčice je výživná a zdravá, přidat ji můžeme do různých receptů. Pomáhá zlepšovat naše zdraví po mnoha stránkách.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*