Zásady cestování na vlastní pěst

Čím dál více rozšiřují cestovní kanceláře svou nabídku, a tak si bez problémů vyberou v drtivé většině i ti nejnáročnější turisté. Ať už dychtí po dobrodružství, romantice nebo relaxaci. Přesto se však každoročně velké množství Čechů neobejde bez podnikajících výprav do zahraničí na vlastní pěst. Na co je třeba myslet?

Respektování kultury a znalost místních poměrů v té či oné zemi je pro cestující, jež se vyhýbají záměrně turistickým destinacím a ochranným křídlům cestovních agentur, stěžejní. Na cestách je možné narazit na různé situace, které se v našich končinách zdají být banální. V zahraničí se však můžete zapotit i při nákupu běžných potravin. A to jednak díky jazykové bariéře, ale také dalším úskalím, které neznámé kultury skrývají.

Dovolená na vlastní pěst

Než na takovou dovolenou vyrazíte, je vhodné pročíst si průvodce konkrétní země. Od věci není navštívit internetová fóra, kde ostatní cestovatelé sdílí s ostatními své zkušenosti. I dovolená v Itálii, kde není složité se dostat, by mohla znamenat v takovém případě noční můru. Rozhodně si nezapomeňte nastudovat několik důležitých frází, které při každodenním styku s místními obyvateli využijete. Oprašte nejen pozdravy, číslovky, ale i další slova, která by se vám mohla hodit.

Nepodceňuje pojištění

Dovolená s TipTravel.cz je procházka růžovým sadem, protože všechno důležité za vás řeší agentura. I v případě různých dotazů se vám dostane odpovědi. Chcete-li však cestovat sami, musíte počítat s tím, že si budete muset vše vyřídit, zjistit a vyběhat sami. Patří sem i cestovní pojištění, které lze dnes už sjednat online za hubičku. Záleží pouze na místu pobytu, délce a konkrétní destinaci. Budete-li cestovat vlastním autem, pak byste měli mít krytou i případnou opravu v zahraničí a odtah. Mimo jiné nikdy nezapomínejte na finanční rezervu v případě nečekaných událostí.

Dvakrát měř a jednou řež

Než vyrazíte na cesty, chtělo by to předem vypracovaný plán, ať máte představu, kolik kilometrů zhruba urazíte a jak tučnou sumičku musíte našetřit. Před dovolenou proto zvažte, kam přesně vyrazíte, jak dlouho bude trvat cesta, kolik to bude stát a kdy nastane čas k návratu tak, aby vám vůbec na zpáteční cestu zbylo. Povede-li vaše cesta přes několik zemí, poptejte se předem na systém zpoplatnění dálnic. Nezapomeňte ani na vízové povinnosti všech států, kudy budete projíždět a měnu.

Pro začátek je vhodné vybrat lokalitu, kde pro vás nebude problém se domluvit. Vyberte si dovolenou v Bulharsku, protože tam se určitě domluvíte. Každoročně zavítá do Bulharska velké množství turistů z ČR a tudíž i místní domorodci rozumí některým českým termínům. Mimo jiné jde o nejoblíbenější oblast, protože k Bulharsku se pojí příznivá cena, krásná příroda a průzračné moře.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*