Pilotem na zkoušku? Zkuste si své vlastní dvě hodiny v oblacích

Pilotovat letadlo vyžaduje notnou dávku zručnosti, odpovědnosti a velké soustředěnosti. Stát se profesionálním pilotem je běh na dlouhou trať, málokterý muž ale může říct, že o takovém povolání alespoň jedenkrát za život nesnil. Pokud vy sami nebo někdo ve vašem blízkém okolí toužíte po tom si pilotování alespoň na chvíli vyzkoušet, můžete se zapojit do několikahodinového zážitkového programu Pilotem na zkoušku, který pořádá letecká škola v Brně-Tuřanech.

Co program obnáší

Jak se stát pilotem, i když třeba jen na jeden den? Celá akce trvá zhruba kolem dvou hodin. Zahrnuje  prohlídku letiště, seznámení s technickými parametry a materiálními částmi letounu/vrtulníku, kterým posléze poletíte a také předletovou přípravu s instruktorem. Každý seznamovací let je rovněž pod vedením instruktora. Během něho si budete moci vyzkoušet různé manévry v řízení, jako je přímočarý let, zatáčky, krátký navigační let, let po okruhu a také přistávání.

Pokud byste tento zážitek chtěli vyzkoušet, můžete jít jako jednotlivec, ale i v rámci skupiny. Maximální počet je 8 osob na den, v tomto počtu je pak poskytována množstevní sleva. Cena za hodinu letu ve vrtulníku modelu Robinson-22 je 13 300 Kč a v letounu Zlin-Z42 stojí hodina létání s instruktorem 9 500 Kč. Létání a sny o tom, jak se stát pilotem, můžete tedy alespoň na jeden den splnit sobě, nebo blízkému člověku ve vašem okolí.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*