Jaké festivaly v letošním roce navštívit?

Co nevidět začne ta pravá letní festivalová sezóna a vy už nyní přemýšlíte, kam vlastně vyrazit. Promotéři mají napilno, snaží se přesvědčit, že právě ten jejich festival stojí za to navštívit. Festivaly bývají jednodenní, víkendové, ale klidně i týdenní. Objeví se zde stálice české hudební scény, ale také velká a zvučná jména. V rámci dnešního článku zůstaneme v České republice a podíváme se, kam vyrazit v létě u nás!

Contents

Od června do září

Festivaly jsou koncipovány různě. Některé jsou menšího charakteru, které jsou pro pár stovek fanoušků, jiné jsou pro tisíce návštěvníků a mnohdy dorazí také návštěvníci ze zahraničí. Festivaly probíhají souběžně od června do září. Kam se tedy už nyní můžete těšit?

Metalfest Open Air

Koná se od 1. – 3. června 2018 v Plzni. Všichni metaloví nadšenci zde mohou shlédnout vystoupení kapel Apocalyptica, Nightwish, Accept, Lacuna Coil a spousta dalších. Českou republiku zastoupí Dymytry, Sebastien nebo Törr.

Votvírák

Hudební festival Votvírák je stálicí mezi festivaly a proběhne 15. – 17. června v Milovicích. Objeví se zde kapely Divokej Bill, PSH, Chinaski, Mig 21. Z dalších hudebníků se představí Ewa Farna, Jaroslav Uhlíř, Xindl X nebo Voxel.

Rock for People

Tradiční festival je rovněž Rock for People, který se koná každým rokem. Ani letošek nebude výjimkou. Hradec Králové 4. – 6. července poctí svou návštěvou kapely jako Volbeat, The Kooks, The Prodigy, Skillet, Kontrust a další.

Colours of Ostrava

Ostrava zazáří barvami už 18. – 21. července. Tento festival je oblíben a každý rok na něj vyrazí spousta zahraničních hostů. V letošním roce se zde objeví Jessie J, N.E.R.D., Kygo, London Grammar, George Ezra, Joss Stone, Kaleo, Beth Ditto a mnozí další.

Hip-Hop Kemp

Milovníci hip-hopu se sjíždějí 23. – 25. srpna do Hradce Králove. Zde se objeví například $uicieboy$, Chief Keef, Young M.A, Jonyner Lucas, Bahamadia, Evidence a mnoho dalších.

Happy Faces Festival

Areál leteckého muzea v Koněšíně rozezní 31. srpna – 1. září kapely Slza nebo Lunetic. Dále se objeví Marie Rottrová, Petr Bende a jako zahraniční host vystoupí John Kelly z The Kelly Family se svou manželkou.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*