Neotvírej, posouvej! Posuvné dveře šetří místo

Malometrážní byty jsou hitem. Developeři se chlubí, jak trhu nabízí přesně to, po čem je poptávka. Bodejť by nebyla, když tak rapidně roste cena bytů. Jen meziročně vzrostla o 11 %. Průměrná cena pražského bytu v novostavbě je 72 223 Kč. Ve starší budově pak jen o něco nižší – 66 069 Kč. Proč tento úvod už asi tušíte. Musíme se uspokojit s menšími byty a stále více si v nich pak vážíme každého metru čtverečního. A přesně ten nám umí ušetřit posuvné dveře. Když jimi nahradíme v bytě veškeré dveře, ušetříme metrů hned několik.

Posuvné dveře pro začátečníky

Nepleťte si je s dveřmi shrnovacími. Ty jsou spíše kompromisem. Posuvné dveře jsou však plnohodnotné interiérové dveře. Ve stejném dezénu je lze kombinovat s klasickými interiérovými křídlovými dveřmi.

Existují dva druhy posuvných dveří. Ty první jsou známé pod názvem nástěnné posuvné dveře. Posouvají se po kolejnici upevněné na zdi. Může být přiznaná, nebo ukryta za dekorační garnýží sladěnou s dveřmi. Druhým typem jsou posuvné dveře ve stěně. Zasouvají se do stavebního pouzdra, které je již předpřipraveno ve zdi. Obvykle v sádrokartonové příčce. Na oba tyto typy se podívejte na RostaDveře.cz. V sortimentu najdete kvalitní posuvné dveře ERKADO.

Kdy jsou posuvné dveře k nezaplacení?

Zejména když „honíte“ každý centimetr prostoru. Nemusí jít jen o malometrážní byty či garsonky. I ve větších bytech na mnoha místech zápasíme s prostorem – například v úzkých chodbách. A právě posuvné dveře umí problém vyřešit. Nejenže získáte metry plochy navíc, které nemusí být „v záloze“ kvůli potřebě otevírat dveře. Celý prostor začne rovněž dýchat a vy se třeba zbavíte klaustrofobického pocitu z vlastního bytu.

Mnohdy se rozhodujeme mezi otevřením prostoru nebo jeho rozdělením dveřmi. Právě posuvné dveře dokážou být řešením. Nechci to nazvat kompromisem, protože tím nejsou. Naopak jsou doslova výhrou a nejsnazším způsobem, jak rychle měnit prostor na otevřený nebo intimně rozdělený.

Posuvné dveře navíc interiéru sluší a dodávají mu moderní vzhled. Dokonale se hodí ke všem typům bydlení. Do panelákových bytovek, do starších cihlových zástaveb a samozřejmě do novostaveb.

Posuvné dveře do pouzdra jsou interiérové dveře bez kompromisů

Osadíte-li posuvné dveře do pouzdra, nabídnou vám perfektní zvukovou i tepelnou izolaci. Hodí se i do koupelny nebo na toaletu. Lze jimi vyřešit vchod do vestavěné šatny. Mají perfektně fungující pojezd a tichý dojezd. Dveře se samy přibrzdí a tichounce zavřou. Eshop RostaDveře nabízí sady posuvných dveří do pouzdra spolu se zárubní pro stavební pouzdro. To se kupuje samostatně. Posuvné dveře jsou v sortimentu jako plné nebo s prosklením. K dispozici jsou šířky 60, 70, 80, 90 a 100 cm. Ke dveřím si lze vybrat potřebné kování.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*