Televizní stojany do obýváku i konferenční místnosti

Masivním obývákovým stěnám, v jejichž centru stával televizor, již dávno odzvonilo. Moderním LCD televizorům a monitorům navíc často chybí základna, na níž by mohly stát. V tu chvíli přicházejí ke slovu nejrůznější televizní stojany a držáky. Jak a kde vybrat ten pravý? Poradíme vám.

Contents

Televizní stojany jsou elegantní a nenáročné na prostor

Ačkoliv v některých domácnostech ještě stále naleznete televizní stolky, tento trend pomalu ustupuje. V moderním minimalistickém bytě nemá prostorově náročný stolek místo – a zastaralá obýváková stěna už vůbec ne. Televizní stojany si získávají stále více oblíbenosti především pro jejich funkčnost a štíhlý design, díky němuž vám televizor v pokoji nezabere prakticky žádné místo. Stojan lze navíc na rozdíl od stolku libovolně přemísťovat v rámci místnosti i celé domácnosti, prožitek z oblíbeného filmu si tedy můžete dopřát na jakémkoli místě, kde je k dispozici zásuvka. Jednou budete sledovat televizi společně s návštěvou, příště si uděláte soukromý televizní večer v posteli.

Přizpůsobte výběr stojanu stylu vašeho bydlení i požadavkům na funkčnost

Zdá se vám, že u drobností jako televizní stojan na vzhledu prakticky nezáleží? Chyba! Právě detaily dokreslují celkový styl interiéru a výrobci jsou si toho vědomi. Na trhu s televizními stojany a držáky je dnes poměrně široký výběr ve zpracování i barvách. Můžete vybírat z klasické černé a bílé, nebo si pořídit stojan s kovovým vzhledem, seženete však například také designové karmínově rudé kousky. Aby bylo vše zcela vyladěné, vyrábí se i duté stojany, které jsou uzpůsobené k tomu, aby do nich šlo schovat veškerou nevzhlednou kabeláž. Jiné jsou zase vybaveny praktickou poličkou na DVD přehrávač. Lze již nalézt dokonce vhodnou variantu pro historické interiéry.

Šikovnou alternativou jsou TV držáky

V prostoru, kde na televizní stojan ani stolek již není místo, nebo si další kus nábytku z nějakého důvodu nechceme pořizovat, lze zvolit alternativní řešení. Tím je umístění televizoru na zeď, případně na strop. K jeho upevnění slouží praktické držáky, mezi nimiž je opět široký výběr. Existují držáky fixní, ale také sklopné, otočné a sklopné či motorické, pokud tedy sáhnete po propracovanější variantě, budete si moci televizor libovolně polohovat pro pohodlné sledování z různých úhlů pohledu. TV držáky představují také podstatně levnější řešení než stolky nebo stojany, jejich cena začíná již na několika stokorunách.

Konferenční a prezentační stojany

Televizní stojany se hodí jak do malé místnosti, tak do prostorného sálu, což z nich činí ideální způsob upevnění televize nebo monitoru během konferencí, prezentací a porad. V takových místnostech není většinou možnost stabilního upevnění televizoru na stěnu, ani to není žádoucí, protože je třeba, aby byla obrazovka mobilní. Specializovaný e-shop www.drzakyastolky.cz nabízí ucelený sortiment stojanů vyšší třídy, které jsou vhodné právě pro prezentace. Profesionální televizní stojany na prezentace a výstavy umožňují snadnou výškovou regulaci a náklon obrazovky. Nezřídka bývají pojízdné, aby byl obrazový materiál prezentovatelný skutečně ze všech bodů místnosti. Nabízejí také nejrůznější příslušenství, například police na kameru či DVD přehrávač nebo praktické přihrádky na letáky a prospekty. I zde lze sehnat varianty nabízející možnost uschování nepraktické kabeláže uvnitř stojanu. Tyto profesionální stojany mívají bytelný podstavec a snesou pořádné zatížení a lze na ně upevnit i televizory s velkou úhlopříčkou, které byste v domácnosti nevyužili. Bývají vybaveny zajištěním proti vysazení televize a dalšími vychytávkami.

Které technické parametry se vyplatí sledovat?

Televizní stojany jsou oproti nástěnným držákům podstatně dražší, nenechte se proto zlákat tím nejlevnějším, který lze sehnat, a vybírejte podle technických parametrů. Dbejte také na kvalitní zpracování stojanu. V prvé řadě je důležité zvolit tak, aby stojan váš televizor pohodlně unesl, jinak vás výsledné škody mohou přijít na mnohem více peněz. Nosnost v žádném případě nesmí být nižší, než je celková hmotnost televize, vždy se však hodí mít ještě drobnou rezervu. Kromě toho vás při montáži televizoru může zaskočit také situace, kdy nově pořízený držák nelze použít, jelikož je menší než upevňovací otvory televizoru. Základním parametrem, který tedy musíte znát, je VESA standard. Tento parametr udává rozteč otvorů pro uchycení televizoru jak na držák, tak na stojan. Konkrétně se jedná o označení horizontální a vertikální vzdálenosti montážních otvorů na TV či monitoru, která se udává v milimetrech. Pakliže jste nalezli stojan či držák s odpovídající nosností a roztečí, musíte dále zvážit, jak moc chcete s televizí dále manipulovat. Existují varianty, které vám umožní natáčení do stran, naklápění pod určitým úhlem, případně přesouvání v rámci místnosti či bytu. Možnosti umístění v interiéru jsou opravdu široké, i v případě použití na konferencích a výstavách lze tedy upevnit televizor tak, aby na něj dobře viděl každý divák.

Ten největší výběr…

…naleznete ve specializovaném e-shopu, jakým je například drzakyastolky.cz. Vše budete moci pořádně prostudovat přímo z pohodlí vašeho domova a snadno si zvolíte tu nejoptimálnější variantu. V internetovém katalogu najdete jak televizní stolky, tak stojany a držáky, televizní stěny, nástěnné poličky, projekční plátna a držáky na několik televizí současně, plus veškeré příslušenství.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*