5 tipů, jak správně vybrat a nosit tílka

 

Tílka jsou důležitou součástí každého šatníku. Kromě obyčejných triček by měly tvořit hlavní část věcí, které nosíme. Oceníme je během celého roku, ale ke slovu přichází hodně v letním období, kdy se stávají jednoduchou možností, jak si obléci něco, v čem nám nebude tak strašné teplo.

1. Vhodná velikost

Základem je výběr správné velikosti. U tílka je žádoucí, aby padlo pokud možno přesně na tělo. Příliš volné nebo naopak těsné kousky nesplní svůj účel a výsledek nebude takový, jaký by měl být.

2. Prodyšný a savý materiál

Pánská tílka jsou ideálně z prodyšného a savého materiálu, jako je například bavlna. Často se přidává i menší množství jiných vláken, která zajišťují pružnost a brání příliš rychlému seprání a ztráty tvaru. Snažte se vyhnout oblečení, které je pouze z umělých materiálů.

3. Kombinace pomocí vrstvení

A jak vlastně nosit dámská tílka? V létě je to jednoduché. Tílko tvoří jednu vrstvu oblečení a stará se o to, aby nám nebylo velké teplo. Když se trochu ochladí, přichází na řadu jiná taktika. Není to nic jiného, než kombinování svetrů, košil, blůz spolu s tílkem. Možností a různých módních kombinací je velké množství a chybu většinou neuděláte. Výhodou je, že pokud vám bude teplo, můžete si jednu vrstvu sundat.

4. Základní barvy by v šatníku neměly chybět

Bílá a černá. To jsou barvy, které by neměly chybět v žádném šatníku. Dají se stylově kombinovat s jinými barvami a dámská tílka v těchto barvách tvoří základ spousty různých stylů. S tímto základem si dále můžete dovolit popustit uzdu fantazii na doplňcích a jiných kouscích oblečení.

5. Ideální letní oblečení, ale dávejte pozor na spálená ramena

Tílka jsou ideálním oblečením na léto, o tom není pochyb. Problém však nastává ve chvíli, kdy si na odhalená ramena zapomeneme aplikovat opalovací krém. Výsledkem jsou nepěkné spáleniny, které nám na poměrně dlouhou dobu zabrání nosit jakékoliv oblečení bez rukávů.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*