Výběr matrace a péřové přikrývky nepodceňujte

Každý z nás z vlastní zkušenosti ví, jak potřebný je odpočinek a především zdravý spánek. To, jak a na čem spíme a čím se přikrýváme, má velký vliv na náš celkový stav. Pokud spíme na zdravých matracích pod zdravými přikrývkami, budeme se ráno cítit svěží, odpočatí a nebudou nás bolet záda. Vyžaduje to však pečlivý výběr a volbu materiálu, který nám bude po všech stránkách vyhovovat.

Kvalitní matrace pro kvalitní spánek

Na kvalitní a zdravý spánek má vedle správné postele, roštů, přikrývek, polštářů a povlečení snad největší vliv matrace. Výběr tvarů, velikostí, výšek a materiálů matrací je dostatečný, aby si každý vybral, co mu nejlépe vyhovuje. Ideální je vyzkoušet si matraci přímo v obchodě, jelikož doma bude již pozdě. Prodavači vám umožní si na matraci lehnout, zaujmout oblíbenou polohu, abyste mohli posoudit, na které matraci se budete cítit nejpříjemněji.

Je až neuvěřitelné, z kolika druhů matrací si můžete vybírat. Od přírodních ručně šitých matrací, přes matrace s línou pěnou, která drží tvar vyhloubený vašim tělem, latexové, sendvičové, pružinové až po bio matrace.

Pro manželské postele jsou vhodné partnerské matrace 1+1, které mají rozdílné profilování jednotlivých stran. Strana opatřená nopy je měkčí než strana s rovnou plochou a dvě vrstvy zátěžové pojené PUR pěny ve středu matrace dodávají matraci tuhost.

Nezaměnitelným materiálem pro matrace je latex. Tyto matrace jsou vyrobeny z jednoho kusu materiálu, který skýtá výtečné pohodlí a díky protialergennímu složení, vzdušnosti a schopnosti odvětrávat, odvádějí vlhkost z lidského těla pryč.

Péřové přikrývky

Prachové peří je nejlepším přírodním tepelným izolantem. Proto poskytují péřové přikrývky, ale i polštáře vysoký komfort, pohodlí a hlavně příjemný pocit. Navíc je peří nenáročné na údržbu a pokud dodržíte doporučené instrukce, vydrží vám péřové přikrývky a polštáře ve výborném stavu celou řadu let.

Péřové přikrývky stačí vyprat jednou za 4-5 let jemným pracím prostředkem do 60°C. V průběhu používání je pravidelně protřepejte a provětrejte, nevystavujte je slunci a nevysávejte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*