Potřebujete poradit v konkrétní životní situaci? Využijte možnosti odborné konzultace i z pohodlí domova

Žijeme v době, které vládnou mobily, internet a další chytrá zařízení. Svět kolem nás se přesouvá do digitálního prostředí. Nákup zboží přes e-shopy je samozřejmostí a na vzestupu je i poskytování různých služeb prostřednictvím internetu. To, co bylo dříve nepředstavitelné, je nyní skutečností. Otevírají se nové možnosti, které přinášejí řadu výhod. Jednou ze služeb, která se těší stále větší oblibě, je konzultace s psychologem online.

Každý z nás se může v životě dostat do složité situace. Ať už se jedná o neshody v partnerských a rodinných vztazích, problémy v práci, zdravotní komplikace či jiné náročné situace, potřebujeme občas někoho, kdo nám pomůže vyrovnat se s danou situací a nasměruje nás, kterou cestou se vydat. V takových případech bylo nejčastějším a nejběžnějším způsobem vyhledat odborníka ve svém okolí a absolvovat u něj osobní konzultaci. Osobní kontakt bude vždy nejefektivnější formou pro terapie, avšak pandemie nám ukázala, že online koučing popřípadě konzultace vedené zkušenými psychology se mohou osobnímu kontaktu velmi přiblížit. A navíc mají i své nesporné výhody.

Přínosy konzultace s psychologem online

Online koučing využívají lidé po celém světě úspěšně už více než 15 let. Je-li tato forma terapie vedena zkušeným psychologem, pak je pro klienty přínosná především v tom, že v domácím prostředí se cítí mnohem lépe a dokážou se více uvolnit. Další nespornou výhodou je to, že díky online prostředí nemusí zájemci řešit dostupnost pomoci v blízkém okolí, a mohou využít služeb terapeuta z jakéhokoliv konce republiky. Klient tak nemusí složitě dojíždět, ušetří čas, a navíc zůstává v naprosté anonymitě.

Přínos představuje i časová flexibilita. Sezení je mnohdy možné uskutečnit kterýkoliv den v týdnu, včetně víkendů a svátků, a to jak v ranních, odpoledních či večerních hodinách.

Vyzkoušejte psychologa online a posuďte přínos

Během první online konzultace, ke které postačí počítač, tablet či chytrý telefon a připojení k internetu, si obvykle s psychologem neformálně popovídáte, proberete vaše důvody a očekávání od terapie. Psycholog na základě těchto informací zhodnotí vaši situaci a navrhne vám další postup. Někdy doporučí jednorázové konzultační setkání, jindy může být více vhodná delší forma spolupráce.

Pokud se vám návrh řešení líbí, můžete obvykle začít vyzkoušením prvního nezávazného sezení.

Při výběru psychologa pro online terapii je dobré vyhledat odborníka, který umí integrovat různé psychoterapeutické techniky a je dostatečně zkušený. Pokud má psycholog například koučovací výcvik, může techniky koučinku propojit s nejrůznějšími psychoterapeutickými technikami a klient se tak snáze naučí pracovat se svými emocemi, získá nový náhled na problémy a zapracuje zajímavější formou na svých vzorcích chování.

Online konzultace s psychologem může být tou pravou cestou, jak nedovolit problémům, aby nás pohltily, a namísto toho jsme našli řešení, která nám pomohou být šťastnější a vyrovnanější. Proto se nebojte a udělejte první krok.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*