Znamení, že tělo nemá dostatek tekutin!

Pitný režim je velmi důležitý, pomáhá ve spoustě procesů v lidském těle a pomáhá přispívat k celkovému zdraví. To už jste slyšeli za život několikrát. Voda a samotné pití je skutečné důležité, protože bude vaše tělo hydratované a bude se mu lépe fungovat. Z nedostatku vody vás může rozbolet hlava. Jak to řešíte? Dáte si pro jistotu ještě jednu kávu. To však dobré řešení není.

Contents

Nevsázejte na jídlo

Když se řekne pitný režim, spousta lidí do toho počítá také polévky nebo kávu. Káva však není úplně tím pravým. Nepijete-li denně dostatečné množství vody, tělo to poznamená. Bude se snažit vás varovat a připomínat vám, že je čas se napít a dát si sklenici vody. Jaká znamení to mohou být?

Suché rty

Jeden z prvních příznaků, které se dostaví. Můžete mít popraskané a suché rty, které vás mohou svědit nebo také štípat. Snažíte se je udržovat vlhká s pomocí slin, ale tento postup obvykle pomáhá jen na chvíli. Se suchými rty se pojí také sucho v ústech. Nepříjemný a lepivý pocit, když nemáte dostatek vody je nepříjemný.

Bolest hlavy

Někoho může začít bolet hlava, což je signál, že nejste dostatečně hydratovaní a měli byste to ihned napravit. Bolest hlavy se může stát vaší každodenní rutinou a to je pěkně nepříjemné.

Cítíte hlad

Když je tělo dehydratované, pak začínáte cítit hlad a to přes den, ale i přes noc. Můžete se proto probudit s neodbytným pocitem hladu. A noční nájezdy na lednici nebo spíž se mohou negativně podepsat na vaší váze.

Celková únava

Dehydrované tělo se snaží nacházet alternativní zdroje vody, bere si jí často z krve. A nedostatek hydratované krve vede k nedostatku kyslíku, což se projeví na celém těle. To může vést k ospalosti a celkové únavě.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*