Tipy, jak zrychlit váš metabolismus

Metabolismus neustále pracuje, je to v podstatě stroj, který jede, když pracujete, spíte, odpočíváte, prostě čtyřiadvacet hodin denně. Je nutno s ním správně pracovat, pro jeho zrychlení a možném spalování tuků, které podporuje. Když je metabolismus pomalý, tuky se z jídla usazují v těle a tím pádem přibíráte kilogramy navíc. Když jej zrychlíte, budete se dokonce i cítit lépe.

Contents

Snídejte

A to opravdu denně a poctivě. Když snídat nebudete, metabolismus se zpomalí a tělo se dostane automaticky do šetřícího režimu a tělesný tuk se bude ukládat do těla. Navíc, když nesnídáte, může se zvýšit riziko obezity a k tomu také hlad, který budete mít večer, protože tělo nedostane tolik sacharidů, kolik potřebuje.

Pijte vodu

Osm až dvanáct sklenic vody denně pomáhá zvyšovat metabolismus. Zařaďte vodu do vašeho jídelníčku, omezte sladké nápoje a minerální vody. Voda navíc hydratuje, pomáhá vašemu tělu a k tomu s ní dodržujete pitný režim.

Zelený čaj

Je skvělou pomocí nejen pro hubnutí, pro spalování tuků, ale také pro zrychlení metabolismu. Skvělé je pravidelně pít zelený čaj ráno, například ke snídani.

Dostatek železa

Je ideální pro rychlejší metabolismus. Spousta žen měsíc co měsíc ztrácí mnoho železa, proto je nutno jej doplňovat do vašeho těla. Konzumujte fazole, špenát, listovou zeleninu, brokolici a podobně.

Pravidelně spěte

Spánek také pomáhá zrychlovat metabolismus. Lidé, kteří spí méně, jak 7,5 hodin denně mohou víc trpět obezitou a nadváhou. Zkuste se na správný spánek zaměřit.

Vyhněte se hladovění

Má-li tělo hlad a vy mu nedáte dostatek jídla, pak je to špatně. Tento krok totiž snižuje metabolismus a vaše tělo, protože nedostává jídlo, se přehodí do úsporného režimu. Tím bude ukládat přijaté potraviny do tukových zásob, kdyby na něj náhodou znovu přišla „bída“ a vy jste pravidelně nejedli.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*