Solárium: škodí nebo i pomáhá?

Solárium škodí. Solárium pomáhá s alergií. Solárium způsobuje rakovinu kůže. Slyšeli jste již tolik různých názorů a informací, že už ani nevíte, co je pravda? Pojďme se na to podívat v našem dnešním článku.

O tom, že sluneční záření je pro lidské tělo důležité, ví snad již každý. Pobyt na slunci v přiměřené míře je zdravý, jelikož právě z UV záření naše tělo získává až 90 % vitamínu D. Jak je i lékařsky potvrzené, vitamín D má velmi pozitivní vliv na zdraví buněk tvořících kosti a orgány. V posledních letech se navíc ukázalo, že vitamín D snižuje riziko vzniku nádorových, duševních, autoimunitních i srdečně-cévních onemocnění.

beach-1444653_640

UV záření (ne)škodí

Jak je to s UV zářením jsme nastínili již o něco výše. Záleží vždy na tom, jakým způsobem je záření využíváno. V nadměrné míře je rozhodně škodlivé. V přiměřené míře a s určitými opatřeními je naopak prospěšné. Vzhledem k tomu, že UV záření ze solária je stejné jako to ze slunce, je i stejně (ne)škodné. Pokud se přizpůsobí čas, způsob i četnost opalování v soláriu vlastnostem vaší pokožky, získáte spolehlivý zdroj vitamínu D i v sychravém počasí. A o tom, jak vitamín D působí na naše tělo, jsme se již bavili. Pro co největší snížení možných zdravotních rizik je samozřejmostí navštěvovat solária, která splňují přísnou normu Evropské unie.

Před nadměrným zářením je nutné chránit také oči.
Před nadměrným zářením je nutné chránit také oči.

Ochrana před spálením? Ano!

V poslední době mnoho lidí využívá solária také jako možnou ochranu před spálením. Pravidelným navštěvováním solária s postupným prodlužováním doby, kdy na lidskou kůži UV záření působí, dochází k postupnému zvykání pokožky. Ta poté není na dovolené naráz vystavena dlouhému a velice intenzivnímu slunečnímu záření, které v kanceláři nezažila a zvýší svou přirozenou ochranu před ošklivým a bolestivým spálením.

Svůj názor na UV záření, opalování a solária si nakonec stejně musíte udělat sami, ale věřte, že pokud s navštěvováním solária začnete, budete se vždy cítit plní energie a šťastní.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*