Solárium: škodí nebo i pomáhá?

Solárium škodí. Solárium pomáhá s alergií. Solárium způsobuje rakovinu kůže. Slyšeli jste již tolik různých názorů a informací, že už ani nevíte, co je pravda? Pojďme se na to podívat v našem dnešním článku.

O tom, že sluneční záření je pro lidské tělo důležité, ví snad již každý. Pobyt na slunci v přiměřené míře je zdravý, jelikož právě z UV záření naše tělo získává až 90 % vitamínu D. Jak je i lékařsky potvrzené, vitamín D má velmi pozitivní vliv na zdraví buněk tvořících kosti a orgány. V posledních letech se navíc ukázalo, že vitamín D snižuje riziko vzniku nádorových, duševních, autoimunitních i srdečně-cévních onemocnění.

Solárium: škodí nebo i pomáhá?

UV záření (ne)škodí

Jak je to s UV zářením jsme nastínili již o něco výše. Záleží vždy na tom, jakým způsobem je záření využíváno. V nadměrné míře je rozhodně škodlivé. V přiměřené míře a s určitými opatřeními je naopak prospěšné. Vzhledem k tomu, že UV záření ze solária je stejné jako to ze slunce, je i stejně (ne)škodné. Pokud se přizpůsobí čas, způsob i četnost opalování v soláriu vlastnostem vaší pokožky, získáte spolehlivý zdroj vitamínu D i v sychravém počasí. A o tom, jak vitamín D působí na naše tělo, jsme se již bavili. Pro co největší snížení možných zdravotních rizik je samozřejmostí navštěvovat solária, která splňují přísnou normu Evropské unie.

Solárium: škodí nebo i pomáhá?
Před nadměrným zářením je nutné chránit také oči.

Ochrana před spálením? Ano!

V poslední době mnoho lidí využívá solária také jako možnou ochranu před spálením. Pravidelným navštěvováním solária s postupným prodlužováním doby, kdy na lidskou kůži UV záření působí, dochází k postupnému zvykání pokožky. Ta poté není na dovolené naráz vystavena dlouhému a velice intenzivnímu slunečnímu záření, které v kanceláři nezažila a zvýší svou přirozenou ochranu před ošklivým a bolestivým spálením.

Svůj názor na UV záření, opalování a solária si nakonec stejně musíte udělat sami, ale věřte, že pokud s navštěvováním solária začnete, budete se vždy cítit plní energie a šťastní.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*