S čím vším pomáhá rybíz a který je nejlepší?

Věděli jste, že rybíz podporuje imunitu, používá se k léčbě zánětů i ke snižování horečky? Červený, černý i bílý rybíz mají mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Avšak který druh je nejlepší? Na to se pojďme podívat v našem článku.

Na co všechno rybíz pomáhá?

Dalo by se říct, že rybízové kuličky jsou jeden z nejlepších léků na nervy, vlasy i kůži, pro náš metabolismus i imunitu a mnoho dalšího. Jak to? Je to jednoduché. Rybíz obsahuje vápník, draslík, železo i mangan, což jsou látky prospěšné pro naše srdce, nervy i svaly. Vlasy, nehty, kůži a nervy po psychické stránce chrání pro změnu obsažené vitamíny B3 a B5. Dále rybíz pomáhá s léčbou nachlazení, problémy s vylučováním i se střevy. Například v lidovém léčitelství se používal i proti zánětům, a to hlavně v ústní dutině a krku. Věděli jste také, že je považován za poměrně důležitý rostlinný antioxidant? Chrání tedy i před vznikem rakoviny.

Černý, bílý i červený. Který máte nejraději vy?
Černý, bílý i červený. Který máte nejraději vy?

Rybíz skvěle působí také jako hydratační či výživná maska. Pro hydratační masku budete potřebovat rozmixovaný černý rybíz a bílý jogurt, výživnou masku zase vytvoříte z rybízu, vyšlehané smetany a jednoho vaječného žloutku.

Jaký rybíz je ovšem nejlepší?

U nás je rybíz známý ve třech druzích – červený, černý a bílý. Nejčastěji se setkáváme s červeným rybízem, který je hodně pěstován v zahradách, protože nepotřebuje větší speciální péči. Bílý rybíz je naopak méně známý, ale svou chutí si získá každého, a černý rybíz se nejen svým výskytem ale i známostí řadí přesně do středu. Který z nich je teda nejlepší pro naše tělo?

Jednoznačně černý, jelikož má větší výskyt nejenom vitamínu C. Využívat se může při léčbě vysokých teplot i při problémech s močovými cestami. Zbylé dva, červený a bílý rybíz, mají podobné vlastnosti a navzájem nejsou o nic ochuzené.

Přidejte rybíz do svého jídelníčku!
Přidejte rybíz do svého jídelníčku!

A proč tedy zařazovat rybíz více do svého jídelníčku? Pokud vám výše zmíněné účinky rybízu nestačily, dodáme, že pomáhá vybudovat také silnější imunitu, a to takřka nenásilnou formou. Vždyť rybízová šťáva chutná každému. I dětem!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*