Power plate – účinný nástroj nejen ke tvarování postavy

Power plate je velkým hitem ve fitness centrech už řadu let. Díky němu se nádhernou postavou může chlubit řada celebrit. Proč jej vyzkoušet?

Power plate se hodí pro všechny věkové kategorie, staré i mladé. Jako ideální odrazový můstek na začátku hubnutí poslouží těm, kteří si se sportem příliš nerozumí. Naučíte se totiž pracovat se svaly, lépe poznáte své tělo. Zformujete si postavu, zpevníte svaly a zlepšíte fyzickou výkonnost.

Jak to funguje?

Úplně jednoduše. Jedná se o speciální plošinku, která přenáší vibrace do svalů. Aby se s těmito vibracemi naše svaly vypořádaly, musí vydat až desetkrát víc energie, než při běžných podmínkách. Cvičení na power plate je tak mnohem efektivnější.

Nejde o kardio cvičení. Díky power plate budujete a posilujete svaly, čímž ovšem také hubnete – platí jednoduché pravidlo, že čím více budete mít svalů, tím více kalorií vaše tělo spálí. A odměnou vám bude krásná, štíhlá a svalnatá postava.

Proč je tak výhodný?

Funguje totiž jako úspora času. Třicet minut cvičení na power plate pokryje zhruba devadesát minut běžného cvičení v posilovně. Je tedy jednak mnohem efektivnější a jednak se nemůžete vymlouvat, že cvičení nestíháte – ranní půlhodinka nebo část polední pauzy mohou být zasvěceny formování postavy.

Konec celulitidě

Několik studií prokázalo, že při patnáctiminutovém cvičení třikrát týdně se po čase sníží množství celulitidy až o 25 %. Intenzivní zapojení svalů a vibrace totiž způsobí svalové prokrvení, čímž se přispěje k redukci celulitidy. To ocení jistě především ženy, které s pomerančovou kůží bojují někdy i celý život.

Nebojte se, že se při cvičení budete nudit. Cviků můžete provádět celou řadu, střídat je a věnovat se tak pokaždé jiné partii těla. Power plate si můžete pořídit i domů, cena je však vysoká.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*