Tipy, jak zhubnout efektivně a trvale

Takových článků je jistě velká spousta. Radí různé diety, cviky, nejíst to či ono, večeřet do páté hodiny a pak už nic. Jsou všechny tyto rady správné? Možná díky nim zhubnete, ale ve finále kilogramy můžete velmi rychle nabrat zpátky. Stačí jen skončit s dietou a stravovat se tak, jako předtím, méně se pohybovat nebo jíst vše, co jste si předtím zakázali.

Contents

Hubnete? Tak pozor na to, jak!

Hubnutí by měl být komplex souborů, přesněji jídla, pohybu a psychické pohody. Nějaké zázračné diety, cviky, tabletky nebo koktejly nejsou pro tělo prospěšné a co víc, mohou ublížit vašemu zdraví. Raději myslete na to, jak hubnout zdravě. Vyhněte se nápojům, koktejlům nebo lékům, které slibují zázraky za pár dní. Hubněte pomalu, poctivě a uvidíte, že poté při nějakém tom uklouznutí nebudete muset řešit jo-jo efekt.

Hubnutí musí být reálné

Než začnete s hubnutím, dejte si cíl, kterého chcete dosáhnout. Musíte myslet na to, že hubnutí je běh na dlouhou trať a tím pádem musíte některé zásady přijmout za své už na celý život. Nebudete držet dietu, půjde o změnu životního stylu. Jedině tak si udržíte konstantně svou váhu.

Vybírejte reálné rady

Aby vás a vaše hubnutí mohl někdo posoudit musí to být studovaný člověk, který zná vaší anamnézu, vědí, na co jste alergičtí, co vám nechutná, jaké máte zdravotní omezení a podobně. Jedině tak vám pomůže sestavit kvalitní plán, kterým skutečně zhubnete.

Žádný rychlý start

Výkyvy váhy nejsou vůbec nic dobrého. Hubnete-li rychle, pak se kilogramy vrátí velmi rychle zpátky. Za jeden týden je ideální úbytek půl až jeden kilogram. Toho se držte.

Hubněte tuky, ne svaly!

Sestavte si vyvážený jídelníček na míru, který pomůže. Spousta žen vynechá sacharidy, nejí přílohy, což je špatně. Lidské tělo ke svému fungování potřebuje také sacharidy. Hubnutí nejde bez námahy, musíte tomu určitou sílu a píli věnovat.

Pohyb, pohyb a ještě jednou pohyb!

Je alfou a omegou hubnutí spolu s jídlem. Pohyb je nezbytný pro hubnutí a také pro dobrou fyzickou kondici. Vsaďte na procházky, fitness centrum, jízdu na kole, plavání a podobně.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*