Velikost prstenu – jak jí zjistit?

Chcete pořídit své kamarádce prstýnek k narozeninám, svátku a podobně? Nevíte přesně, jaký vybrat? Pak určitě nevolte prstýnek, o kterém si „myslíte“ že by jí mohl padnout. Když už znáte kamarádčin vkus, musíte znát také její velikost prstenu. Ta se dá odhalit velmi snadno. Jak na to?

Správná velikost je klíčová

V případě, že je prsten velký, bude z prstu padat a můžete jej tak ztratit ani o tom nebudete vědět. Když bude malý, obvykle vás může tlačit, nebude to pohodlné nebo vám rovnou nemusí vůbec padnout. Je nutné vybrat takový prsten, jehož nošení vám bude příjemné. Jak zvolit velikost? Chcete si pořídit prsten na internetu, ale ani náhodou nevíte, kterou z velikostí si vzít?

Nechcete, aby se to někdo dozvěděl

Má být prsten překvapením? Pak si na internetu najděte soubor, který pomáhá s měřením prstenu. Ve chvíli, kdy kamarádka, partnerka nechá prsten na chvíli bokem, vezměte jej a přiložte k měřícím kroužkům. Ten, který padne, bude ten správný. Jak to poznat? Mezi kroužkem a vnitřním okrajem prstenu nesmí být bílé místo. Také černý kroužek musí být vidět, nesmí být zakryt prstenem.

Jestliže nevybíráte prsten tajně, popřípadě si vybíráte prsten pro sebe, můžete využít multisizer, což pomůže přesnému a pohodlnému měření. Nasadíte si jej na prst a následně utáhnete. Uvidíte průměr v milimetrech, což je pro vás důležité. S tímto multisizerem je nejlepší chvíli chodit, zatnout prst, pěst, něco napsat a podobně. Doporučujeme také nasadit jej ráno a také večer, prsty jsou po celém dni nateklé.

Při výběru nepodceňte ani šířku prstenu. Zvolte šířku na základě velikosti vaší ruky. Máte-li štíhlé prsty, pak jsou lepší prsteny, které jsou užší. Pro silnější prsty je zase lepší zvolit širší prsteny.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*