Jak zabránit stárnutí rukou?

Ruce jsou vizitkou člověka, říká se. Pečujme o ně, dokud můžeme. Jak je nejlépe ochránit před vlivem stáří a práce?

Ruce dokážou prozradit mnohé o nás samotných – věk, zdravotní kondici, povolání. Příznaky stárnutí, které se na kůži projevují, mohou být například pigmentové skvrny a vysušená pokožka. Jak těmto problémům čelit a předcházet?

Všichni stárneme

Stárnutí kůže se nemůže vyhnout nikdo z nás. Proces degenerace kožních buněk závisí na několika významných faktorech – mezi urychlovače stárnutí kůže na rukou patří především nedostatek vitamínu C, E a betakarotenu, které v našem těle fungují jako antioxidanty. Chrání nás před volnými radikály, oddávání se kouření, nadbytečnému vystavování UV záření a nedodržování pitného režimu.

Jak zabránit stárnutí rukou?

Proces dělení kožních buněk se zpoluje v průběhu života, kůže na rukou tak přirozeně začíná ztrácet své původní vlastnosti, především hydratovanost a elasticitu. Buňky přestávají dokonale vázat vodu, proto se kůže snáz vysušuje a tvoří se na ní vrásky. Zároveň dochází k poruchám tvorby pigmentu, takže vznikají pigmentové skvrny lipofuscinu.

Vyhlaste boj proti stárnutí rukou

Především je žádoucí zmínit správné stravovací návyky a dostatek pohybu. Zdravý životní styl je zkrátka tak trochu univerzálním lékem na všechny lidské nemoci, které se od jeho nedodržování často odvíjejí. Dodržujte pitný rezim, zásobujte se dostatkem vitamínů a přestaňte kouřit.

Jak zabránit stárnutí rukou?

Využívejte kosmetických produktů. Hydratační krémy se zaměřují na dodávání vlhkosti a podporují pružnost kůže na rukou. Najdete je ve všech běžných prodejnách s kosmetikou.

Nejlepšími krémy na trhu jsou Indulona, Nivea Anti Age Q 10 Plus, Dove Pro – Age a Dermacol či Garnier.

Můžete zkusit také parafinové zábaly či olejové terapie. To všechno dokáže pomoct zmírnit proces stárnutí, ale zastavit jej vědci zatím bohužel neumí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*