Jak zabránit stárnutí rukou?

Ruce jsou vizitkou člověka, říká se. Pečujme o ně, dokud můžeme. Jak je nejlépe ochránit před vlivem stáří a práce?

Ruce dokážou prozradit mnohé o nás samotných – věk, zdravotní kondici, povolání. Příznaky stárnutí, které se na kůži projevují, mohou být například pigmentové skvrny a vysušená pokožka. Jak těmto problémům čelit a předcházet?

Všichni stárneme

Stárnutí kůže se nemůže vyhnout nikdo z nás. Proces degenerace kožních buněk závisí na několika významných faktorech – mezi urychlovače stárnutí kůže na rukou patří především nedostatek vitamínu C, E a betakarotenu, které v našem těle fungují jako antioxidanty. Chrání nás před volnými radikály, oddávání se kouření, nadbytečnému vystavování UV záření a nedodržování pitného režimu.

Proces dělení kožních buněk se zpoluje v průběhu života, kůže na rukou tak přirozeně začíná ztrácet své původní vlastnosti, především hydratovanost a elasticitu. Buňky přestávají dokonale vázat vodu, proto se kůže snáz vysušuje a tvoří se na ní vrásky. Zároveň dochází k poruchám tvorby pigmentu, takže vznikají pigmentové skvrny lipofuscinu.

Vyhlaste boj proti stárnutí rukou

Především je žádoucí zmínit správné stravovací návyky a dostatek pohybu. Zdravý životní styl je zkrátka tak trochu univerzálním lékem na všechny lidské nemoci, které se od jeho nedodržování často odvíjejí. Dodržujte pitný rezim, zásobujte se dostatkem vitamínů a přestaňte kouřit.

Využívejte kosmetických produktů. Hydratační krémy se zaměřují na dodávání vlhkosti a podporují pružnost kůže na rukou. Najdete je ve všech běžných prodejnách s kosmetikou.

Nejlepšími krémy na trhu jsou Indulona, Nivea Anti Age Q 10 Plus, Dove Pro – Age a Dermacol či Garnier.

Můžete zkusit také parafinové zábaly či olejové terapie. To všechno dokáže pomoct zmírnit proces stárnutí, ale zastavit jej vědci zatím bohužel neumí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*