Rozlučte se se zimou správnou péčí o svou pokožku

V zimě je udržení zdravé pokožky náročnější než kdy jindy – časté a rychlé změny teplot pokožku dráždí, vysušují a obecně poškozují. Jak ji uzdravit?

Během zimy, ale i v jejím závěru, je důležité dbát především na několik základních rad, které vám pomohou udržet pokožku zdravou v největší možné míře.

Hydratace je základ

V zimě se zpomalují, až zastavují procesy mazových žláz, které pomáhají udržet naši pokožku jemnou a hydratovanou. Ta má tak tendenci drsnět, loupat se, přecitlivěle reagovat na nejrůznější podněty a tedy způsobovat ekzémy a různé alergické reakce.

Pokud jste tedy někdy slyšeli, že by se v zimě neměly používat hydratační krémy, zapomeňte to! Jejich hodnota naopak v těchto dobách roste, a tak se jim za žádnou cenu nevyhýbejte.

Důležitá je i vnitřní hydratace organismu, dodržujte proto pitný režim. Dopřát byste si také měli dostatek vitamínů A, C a E, které zdraví pokožky podporují.

Žádný alkohol

Nebojte, nejedná se o prohibici, alkohol vynechte, pokud ho obsahují pleťové vody. Pleť je po něm vysušená a podrážděná. Sáhněte raději po jemných micelárních vodách či olejových přípravcích. Při odličování byste neměli používat ani příliš horkou vodu, vlažná bohatě postačí.

Ochrana pleti i v zimě

Opalovací krém s UV- filtry můžete nechat schovaný, nezapomeňte se však před škodlivým zářením chránit ochrannými krémy. Ačkoliv to v zimě vypadá, že slunce nesvítí a žádné nebezpečí „ozáření“ nehrozí, opak je pravdou, právě v těchto zimních dnech proniká skrz clonu mračen až 80% všech škodlivých záření.

Chránit nezapomeňte také své rty. V zimě se mnohem snáz vysoušejí a následně praskají, dostatečná hydratace a nanášení krémů s UV- filtry určitě nepřijdou vniveč.

Znovu zmiňujeme důležitost pitného režimu, protože voda je základ života a zdraví našeho organismu i pokožky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*