Jak na výběr základních výtvarných potřeb?

Malování patří mezi stále více vyhledávanou činnost, jelikož jde o skvělou relaxaci. Pokud se však chystáte začít s malováním, pak vás nejprve čeká výběr základních výtvarných potřeb. Výběr výtvarných potřeb není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá, tak vám přinášíme návod jak při výběru postupovat.

Výběr malířského média

Nejprve je vhodné se zamyslet na volbou vhodných barev. Na trhu lze najít řadu barev, jejichž výběr závisí především na tom, co se chystáte malovat. Mezi nejoblíbenější malířská média patří zejména akvarelové barvy, tempery a akrylové barvy, se kterými zvládne pracovat i naprostý začátečník.

Velice oblíbené jsou také olejové barvy, které však vyžadují jisté zkušenosti a jsou vhodné zejména pro profesionály, jelikož malování olejem je náročnější než u předchozích druhů barev.

Vyberte si vhodný podklad

Neméně důležitý je také výběr vhodného podkladu. Při výběru podkladu je třeba myslet zejména na to, jaké barvy budete používat a co se chystáte malovat. V případě využití akvarelových barev je totiž třeba zvolit papír s vyšší gramáží. Chcete-li si vytvořit obraz na stěnu, pak si zakupte malířské plátno v rámu ve vhodné velikosti.

Kvalitní štětec je důležitý

Mezi základní výtvarnou pomůcku patří bezpochyby štětce na malování obrazů. Při výběru štětce je vhodné se zaměřit především na jeho kvalitu. Nekvalitní štětce totiž mohou pouštět štětiny, což znehodnotí celé umělecké dílo. Také nezapomeňte na pořízení několika různých velikostí, aby se vám dobře malovalo.

Mezi další výtvarné potřeby, které se vám budou při malování hodit, patří zejména paleta a kalíšek na vodu, jejichž výběr není nikterak složitý. Výtvarné a kreativní potřeby můžete zakoupit v e-shopu Výtvarné potřeby – Kreativ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*