Jak lze renovovat starý nábytek?

By: Het Nieuwe Instituut

Našli jste, zdědili nebo se jakkoliv jinak dostali ke starému nábytku? Líbí se vám a přemýšlíte nad tím, že by se skvěle hodil například k vám do obýváku nebo do pracovny? Předtím, než jej postavíte do svého bytu, potřeboval by trošku poupravit?

Dejte se na renovaci starého nábytku a uvidíte, že za pár chvil bude vypadat skvěle! Říkáte si však, jak na to? Nikdy jste to nedělali. My vám v tom poradíme!

By: AndreasS

Patinujte

O patině jste už určitě někdy slyšeli. Díky ní získá nábytek starý nádech. Kus nábytku očistěte, odmastěte a natřete kovovým nátěrem tmavé barvy, takzvaná metalika. Jakmile barva zaschne, natřete ještě jeden kovový odstín, například bronzový nebo stříbrný. Do vlhké barvy začněte nanášet patinu. To je nátěr, který obsahuje zvláštní pigmenty, jestliže máte doma nábytek, který je vyroben z pórovitých dřev, pak se můžete těšit na hluboké probarvení. Patina vypadá opravdu velmi dobře a starobyle. Každý nad takto vylepšeným kouskem nábytku zajásá.

By: The Living Room

Renovace nejen dřeva

Renovace neznamená, že musíte renovovat jen to, co je ze dřeva. Renovovat můžete například také čalouněný nábytek. Takováto renovace je pravda trošku náročnější, ale vyplatí se vám! Například takové křeslo musíte obrousit, zatmelit a také jej nově očalounit, včetně výplně a per. Broušení zvládnete v pohodlí svého domova. Čalounické práce, pokud nejste zrovna profesí čalouník, je dobré nechat na odbornících. Renovace takového křesla má své výhody, můžete přetvořit křeslo k obrazu svému, tak, aby se hodilo pro váš interiér.

Renovace v rukou odborníka

Máte doma starší kus nábytku, ale nejste si zcela jistí, zda byste nábytek vlastnoruční renovaci spíše nezničili? Máte možnost svěřit jej do rukou odborníka. Ten kus nábytku, který mu svěříte, odborně zrenovuje, ošetří a dotvoří přesně podle vašich představ a plánů. Je nutno brat v potaz, že za služby odborníka zaplatíte určitou částku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*