Volné chvíle lze spojit také s poznáváním české historie

Pokud milujete české dějiny a středověk je už dlouho vaším největším koníčkem, středočeský region si rozhodně zamilujete. Exotiku nechte na nějakou příští dovolenou, pomezí Prahy a Středočeského kraje nabídne krásné procházky přírodou a také poznávání bohaté historie, kterou tu rozhodně nepsali jen příslušníci lucemburského královského rodu.

Kraj, jímž protéká řeka Berounka, nabídne i několik hradů. Nejznámějším z nich je Karlštejn, který kázal vystavět římský císař Karel IV. Chcete se sem vydat na rodinný výlet? Nebo si tentokrát užijete slastný klid a nicnedělání ve dvou?

Hotelové zázemí ocení všichni hosté

Je to vhodná základna pro výlety po okolí, ale také místo, kde si užijete dovolenou v případě, že počasí bude proti výpravám za dobrodružstvím. Hotel Karlštejn nabízí 49 lůžek, která jsou rozdělená do celkem jednadvaceti pokojů. Nabízí se prostorný rodinný pokoj s výhledem na Berounku, stejně jako Exekutivní pokoj s dubovou podlahou.

Velmi atraktivní je také hotelové zázemí, kde nechybí letní terasa nebo finská sauna, vířivka a romantika u krbu nebo ostrov s grilem a party stanem. Hotel je nekuřácký a má i svou nabíjecí stanici pro elektromobily.

Vydejte se na královský hrad

Tuto stavbu by měl alespoň jednou za život spatřit každý Čech. Je totiž skutečným symbolem státnosti. Karlštejn nabízí středověk v plné kráse, založen byl už v polovině čtrnáctého století. Je to nejčastější cíl výletů v širokém okolí, ale zmínit samozřejmě můžeme i další zajímavé destinace.

TIP: Ubytování na zámku

Jsou to například hrady Točník a Žebrák, s nimiž si na medievální historii českých zemí vzpomenete také. V okolí si také zahrajete golf, nabízí se výprava na karlštejnské vinice nebo projížďka po místních cyklostezkách. Lom Velká Amerika je dalším tipem v dlouhé řadě skvělých míst k navštívení.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*