Udělejte dětem místo v pokoji díky palandě

Děti potřebují spoustu místa. Proto uspořádejte jejich pokojíček tak, aby měly dostatek prostoru na hraní, odpočinek i plnění školních povinností. Jednou z mnoha možností je pak pořízení patrové postele neboli palandy. Čím se při jejím výběru řídit? A na co dát pozor?

Obecně platí, že nábytek z masivu je nejkvalitnější a nejodolnější. Pokud tedy chcete, aby palanda vašim dětem dlouho a dobře sloužila, preferujte při výběru takovou postel, která je zhotovena z masivního dřeva. Většinou se setkáte s patrovými postelemi zhotovenými z dřeva borovic. Tento přírodní materiál je oblíbený především pro vyvážený poměr ceny a výkonu. I přes dostupnou cenu totiž nabízí vysokou odolnost a výdrž. Pokud tedy hodláte pořídit nábytek, na kterém budou jednou moci spát i vaše vnoučata, určitě zvolte patrovou postel z masivu.

Samozřejmě vždy existuje alternativa. Palandy se vyrábějí z lamina, MDF desek nebo kovu. Tyto materiály mají také řadu výhod, tou hlavní je ovšem nižší cena. Ta sama o sobě nemusí nutně znamenat i zhoršenou kvalitu, je však potřeba si při výběru dávat větší pozor než u nábytku z masivu. Dobrým vodítkem může být výrobce a země původu. Jako u většiny ostatních výrobků, koupí dětské patrové postele z Francie rozhodně neprohloupíte.

Výběr dětské patrové postele samozřejmě musíte uzpůsobit obecným požadavkům kladeným na většinu typů nábytku, jako je výdrž, odolnost a pevnost. Především ale myslete na svoje děti. Pokud máte jedináčka, prostor pod postelí můžete využít k umístění skříňky s hračkami nebo oblečením. Pokud máte dětí více, dvoulůžková palanda ušetří místo v pokojíku, které by zabírala tradiční postel. Zbude tak víc místa na psací stoly nebo dětské komody.

Obecně platí, že dětské patrové postele jsou ideálním vybavením dětského pokoje, především pokud bojujete s místem v menším bytě. Jenom se musíte připravit na boje o to, které z vašich dětí bude spát nahoře.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*