Kokosový olej a jeho využití

Panenský kokosový olej je neuvěřitelně univerzálním produktem, jeho využití přesahuje totiž možnosti jiných olejů. Kde všude ho můžeme použít?

Nikoho nepřekvapí, že kokosový olej má blahodárné zdravotní účinky, díky kterým si získal významné postavení na poli kosmetiky, ale také potravy. Zcela nejširší využití má klasický panenský kokosový olej, s nímž si můžete ochutit večerní salát stejně dobře, jako si s ním natřít pokožku.

Kokosový olej jako potravina

Panenský kokosový olej má lahodnou chuť i vůni a obsahuje vitamíny A, C a E. Obsahuje mastné kyseliny, které jsou prospěšné například pro tvorbu mateřského mléka. Díky tepelné stability se skvěle hodí na pečení i smažení, protože neprská a nepřepaluje se. Připravit s ním můžete například palačinky nebo nějaké orientální jídlo, nebo s ním zkuste ochutit vánoční cukroví, zeleninový salát nebo si ho namažte na chleba.

Rozkládá se na glukózu a na rozdíl, takže se v těle neusazuje. Neobsahuje žádný cholesterol a jeho malé množství dokáže navodit pocit nasycení na několik hodin. Napomáhá předcházet JO JO efektu, což je také jeden z důvodů, proč jej lékaři doporučují při redukčních dietách.

Péče o tělo

Nikoho nepřekvapí, že se dá kokosový olej použít namísto běžného tělového mléka. Je vhodný zejména na citlivou, vysušenou či podrážděnou pokožku. Funguje také jako odličovač. V Asii se kokosový olej odnepaměti používá pro vlasové zábaly proti lámání vlasů, jejich třepení a vypadávání. Dodává jim také lesk, odstraňuje lupy a napomáhá jejich rozčesávání.

Regeneruje spálenou kůži, proto se dá zaměnit s mlékem po opalování. Navíc pomáhá předcházet předčasnému stárnutí kůže a vráskám. Kokosový olej se rovněž skvěle hodí jako balzám na popraskané rty.

Kokosový olej by měl být díky svým blahodárným účinkům nedílnou součástí vaší domácnosti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*