Kokos: Zdravotní přínosy a ukázkový recept, část druhá

V minulém článku jsme se dozvěděli něco o kokosu a jeho benefitech. Dnes se podíváme na využití kokosu v praxi!

Kokos eliminuje toxiny a volné radikály, které způsobují různá onemocnění, například rakovinu. Toto ovoce zlepšuje zdraví a imunitní systém, podporuje schopnost těla bránit se bakteriím, virům, plísním a parazitům. Antioxidanty jsou zodpovědné za ochranu těla před nechtěnými volnými radikály, které způsobují mimo jiné předčasné stárnutí a degenerativní onemocnění. Očista těla je prospěšná také pro zdraví ledvin a močového měchýře.

Ukázkový recept

Jedním z receptů, který využívá kokos, je Kuře s kokosem na kari. Budete potřebovat rostlinný olej, bílou cibuli, česnek, kuřecí prsa bez kůže a bez kostí, malou hlávku květáku, kuřecí vývar, sůl, pepř a neslazené kokosové mléko.

Zahřejte olej, poté povařte cibuli a česnek, dokud nezměkne. Přidejte kuře a nechte deset minut vařit, dokud se všechny šťávy nevypaří. Následně přimíchejte kari koření, květák, česnek a sůl. Poté nalijte kokosové mléko a kuřecí vývar, můžete okořenit solí a pepřem. Na mírném plameni poté vařte zhruba třicet minut.

Kokos v kosmetice

Kokosový olej se dá výborně použít jako náhrada běžného tělového mléka. Krásně se vstřebává do pokožky a nezanechává na ní mastný film. Pokud máte sušší nebo citlivější pokožku či máte problémy s popraskanou kůží, například na chodidlech a patách, vyrážkami nebo alergiemi, pak je kokosový olej určený právě vám. Vyzkoušet jej můžete i jako odličovadlo, protože současně s odstraněním make-upu hydratuje pleť.

Kokosový olej se především v Asii používá pro vlasové zábaly proti lámání vlasů a konečků a proti jejich vypadávání. Hodí se pro suché, třepivé a poškozené vlasy.

Kokos je velmi výživný druh ovoce a má mnoho zdravotních přínosů, navíc se dá snadno přimíchat do spousty pokrmů.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*