Špagety carbonara nejen o Vánocích, zkuste je s olivovým olejem

Dárek, dárek a zase jen dárek. Co dopřát svému životnímu partnerovi, když je to rozený labužník? Samozřejmě, pokud si rád připravuje nové recepty a zkouší, co mu bude opravdu chutnat, potřebuje k tomu také pestré ingredience. Pepř a sůl je málo, koření je třeba více, a to jsme ještě na samém začátku. Stejně tak, pokud jde o další dochucení. Pokud dáte šanci olivám a produktům, které se k nim neodmyslitelně vážou, neuděláte chybu. Máslo, slunečnicový nebo řepkový olej, i tímto směrem se lze vydat. Ale napodobit jižanskou gastronomii můžete jen s olivovým blahem na lžičce.

Sváteční chvilky budou skvěle ozdobené

Budete hvězdou večera, u stromku totiž předáte vánoční dárky, které zavoní hned poté, co je otevřete. Samozřejmě, můžete to udělat třeba až na jaře, ale kdo by čekal tak dlouho a tišil svou zvědavost? Zvláště pokud se nabízí tak početná rodina, jakou je bezesporu celá italská kuchyně. Zkuste si doma vykouzlit třeba špagety carbonara. Nezabere vám to celé odpoledne, vůbec ne, nejde o svíčkovou se šesti, která by potřebovala mnohem delší časovou dotaci. Tyhle špagety jsou lehkým jídlem, naprosto vhodným pro jižanskou pohodu. Usměvaví, vychutnávající si život, přesně takoví jsou Italové. A snad i právě proto, že rozhodně nejsou v kuchyni celý den, a ještě na ně neustále svítí sluneční paprsky. Kdo by nechtěl takový domov?

Pokud pátráte po tom, jaký by byl nejlepší dárek pro muže, možná se jeden tip nabízí právě v olivách. Nebo zkusíte lanýže a balsamico? I to je varianta pod vánoční smrček, se kterou uděláte gurmánovi tělem i duší velkou radost. Když vsadíte na něco, co v Itálii nebo ve Španělsku opravdu milují, potěšíte chuťové pohárky každého, kdo se považuje za labužníka. Vkus se totiž pozná! Extra panenský olivový olej na olivum.cz vám přitom nabídne i procházku Řeckem nebo Chorvatskem, tak se stačí jen obout a vyrazit! Bude to báječná exkurze, na jejímž konci se možná celá vaše kuchyně od základu změní…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*