3 důvody, proč číst knihy společně s vaším dítětem

Dnešní doba nabízí celou řadu způsobů, jak se zabavil. V tomto článku vám ale přinášíme tři důvody, proč byste měli společně s vaším dítětem sáhnout po knihách.V dnešní době plné technologických vymožeností je čím dál obtížnější sáhnout po knize. Pokud si však s vaším dítětem budete místo trávení času před obrazovkou raději číst, vám oběma to výrazně obohatí život.

Zvětšíte si rozhled

Dětské knihy často obsahují moudrost, kterou se hodí si připomenout i v dospělosti. Bajky nebo pohádky mají spoustu skrytých významů, a hlavně před vás postaví problémy, nad nimiž by vás možná ani nenapadlo přemýšlet. Jestliže tedy budete předčítat vašim dětem, výrazně si tak rozšíříte obzory. A to nejen sobě, ale hlavně svým dětem. Ti svět teprve odhalují, a moudrost skrytou ve starých příbězích i žhavých novinkách tak ocení nejvíce.

Nové knihy na čtení

Databáze knih vám pomohou objevit nové tituly šité na míru vašim zálibám. Jenže i s jejich pomocí se mnohdy vyhnete lákavým kouskům. Ať už kvůli obálce, případně kvůli pohodlnosti. Pokud budete číst společně s vašimi dětmi, možná se vám podaří narazit na něco nového a zajímavého. Například zjistíte, že ten kousek z knižní databáze, jemuž jste se dlouho vyhýbali, by vás ve skutečnosti mohl bavit. Nebo najdete úplně nové žánry, do nichž se poté sami ve své chvíli klidu ponoříte.

Vybudujete lásku ke čtení

Jestliže sami čtete, tak víte, jak skvělý koníček to vlastně je. Chvíle, kdy se všechno kolem vás rozostří a vy utečete od všech problémů. Pryč od reality, do světa kouzel, pohádek, nebo do cizích krajin. Vy už určitě máte nějaké zkušenosti za sebou, vaše děti je ovšem musí teprve nabrat. A nejlepší způsob, jak jim je nalít do hlavy, je skrze knihy. Vybírejte takové, jejichž čtení si užijete nejen vy, ale i vaše děti. Postupně přecházejte od předčítání k pomalému čtení, aby se tak mohlo více zapojit i vaše díte. A jakmile uvidíte, že si vaše ratolesti berou knihu do ruky samy od sebe, budete vědět, že jste jako rodiče uspěli.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*