Co dělat, když nestíháte bakalářku či diplomku?

Termín se nezadržitelně blíží a vy nestíháte odevzdat svou bakalářskou, nebo diplomovou práci? Pokud víte, že práci už nestíháte odevzdat, máte v zásadě několik možností.

Contents

Prodloužení studia

Pokud nestíháte, ale máte splněné všechny podmínky pro postup do dalšího semestru, tak vám nic nebrání si studium prodloužit o jeden semestr a odevzdat závěrečnou práci v dalším semestru. Prodlužovat si studium kvůli závěrečné práci však nejde nekonečně, vždy je to až jedna v posledních možností.

Přerušení studia

Přerušení studia je asi až poslední možnost pro každého studenta. Můžete tak učinit z jakýchkoliv důvodů, pouze ve stanoveném termínu. Můžete přerušit své studium na konci semestru a odevzdat vaši závěrečnou práci v dalším semestru, ale pro to musíte splnit podmínky stanovené studijním řádem, které jsou většinou striktně dané.

Vypracování závěrečné práce

Pokud nechcete studium přerušovat ani prodlužovat, přitom víte, že práci odevzdat nestihnete, je zde ještě jedna možnost. Tou je vypracování bakalářské práce na zakázku, stejně jako vypracování diplomové práce. Díky rozhodnutí nechat zpracování podkladů na odbornících se zbavíte časového stresu. Nemusíte už běhat po knihovnách a celé hodiny trávit psaním vaší závěrečné práce. A nebudete sami – pozitivní zkušenost s takovou službou mají stovky dalších studentů.

Žádost o odložení termínu

Na některých fakultách můžete požádat také o odložení termínu odevzdání bakalářky, nebo diplomky. S touto žádostí ovšem musí nejdříve souhlasit i vedoucí práce a také vedoucí katedry. V žádosti musí být uvedeno, proč o odložení žádáte. Jako oprávněné důvody se většinou považují dlouhodobé zdravotní důvody, závažné rodinné důvody, zdravotní důvody, které vás postihly v blízkosti termínu odevzdání závěrečné práce

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*