Jak se motivovat k učení?

Sedíte nad učebnicemi, máte před zkouškou nebo těžkým testem. Snažíte se, ale myšlenky vám neustále utíkají jiným směrem? Sledujete z okna, co dělají sousedé, zaposloucháváte se do zvuků v domě. Prostě děláte vše možné, jen aby se učení oddálilo. Schází vám nějaká motivace? Jak se k učení motivovat?

Tip: Když motivace schází a je před vámi důležitá závěrečná práce, vždy můžete využít možnosti anonymního vypracování bakalářské práce. Anonymně a bez starostí tak můžete získat to, k čemu se nedokážete motivovat.

Contents

Cíl, za kterým půjdete

Na základní nebo střední škole jste se jednotlivé předměty museli učit. Počítat, vědět, co se v přírodě děje, jaké byly dějiny české země a podobně. Postupem času se začnete zaměřovat na to, co vás baví a učení už vám půjde lépe. Stanovte si jasný cíl a za ním si jděte. Když vás bude popohánět touha, bude vše jednodušší a půjde vám učení rychleji.

Odměna je důležitá

Sami sebe začněte odměňovat. Mnoho jedinců se nerado učí, a aby to mělo alespoň trošku smysl, spojte si jej s něčím příjemným. Odměňujte se a to klidně i za malé úkoly. Udělali jste dneska kus práce a naučili se něco nového? Dejte si kus čokoládového dortu nebo si kupte ten nový lak na nehty. Při velkých úkolech si dopřejte velké odměny.

Nechce se mi

Častá výmluva k odkládání učení je prostá věta nechce se mi. Jak to překonat? Jednoduše začněte. Je to jednoduché, není na tom nic složitého. Čím dřív začnete na něčem pracovat a učit se to, co úplně nemusíte, pak s tím také dříve skončíte. Výmluvami ničeho nedosáhnete a budete-li neustále něco oddalovat, budete ještě víc ve stresu a znechucení.

Tip: Nejsou to jen bakalářské práce, u kterých si můžete nechat pomoci vypracováním. Stejně tak můžete využít i možnosti anonymního vypracování seminárních prací a zvládnout tak semestr bez stresu.

Správná muzika

Každý se učí jinak. Někdo potřebuje okolo sebe absolutní ticho, jiný zase potřebuje podkres. Ať to máte jakkoliv, před samotným začátkem učení se namotivujte. Pusťte si svou oblíbenou muziku. Máte nějakou taneční pecku? Pak si jí dejte do sluchátek a třeba začněte v pokoji tancovat!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*