Zjistěte, jak správně čistit automobil!

Říká se, že špinavé auto odpuzuje zloděje, ale pravda to není. O čistotu svého auta byste měli za každou cenu dbát.

Proč pravidelně mýt a čistit svůj automobil? Jednak je na něj potom mnohem hezčí pohled, jednak se snižuje pravděpodobnost, že se zašpiníte, když kolem něj neopatrně projdete. A samozřejmě špína a nečistoty neprospívají ani autu jako takovému – zvlášť na karoserii se dlouhodobé zanedbávání projeví. Špína totiž vede k vázání vlhkosti, obzvlášť v zimních měsících, kdy neustále sněží a prší, a nakonec může snadno docházet ke korozi, tedy rezivění.

A jak správně mýt automobil? Využijte mycích boxů!

Nejdražší variantou je nechat automobil ve speciální provozovně, kde se o něj postará obsluha a to zvenčí i uvnitř. Za tuto pohodlnou možnost vyčištění zaplatíte obvykle částku v hodnotě několika set korun, můžete si ale samozřejmě připlatit třeba za parfémování koberečků nebo renovaci plastů.

 

Pokud máte čas vypravit se do samoobslužného mycího boxu, můžete si auto vyčistit i sami. Mycí boxy bývají dostupné u čerpacích stanic, do automatu naházíte mince nebo žetony zakoupené na pokladně, to vám na určitou dobu spustí teplou vodu. K dispozici máte samozřejmě mycí prostředek a kartáč. Vyplatí se nejprve auto postříkat kolmo teplou vodou, abyste se zbavili co největšího množství nečistot. Pak omyjte pomocí kartáče a mycího prostředku a opláchněte studenou vodou.

 

Řidiči nejčastěji využívají služeb klasických kartáčových myček. U benzínových pump najdete většinou takzvané portálové – auto stojí na místě v boxu a kolem něj projíždí tři až pět kartáčů. Taková služba stojí průměrně kolem šedesáti korun, můžete si ale připlatit i za použití kvalitních saponátů.

Pokud se rozhodnete umýt si auto sami, dejte si pozor na absenci kamínků, které by mohly poškrábat karoserii.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*