Čaj Matcha – lahodný čaj i pomocník v kuchyni

Pokud bychom hledali čaj, který má velmi dlouhou, zajímavou historii a zároveň velice lahodnou chuť, práškový čaj Matcha by byl jistě vhodným kandidátem. Velice dlouhou dobu tento nápoj pila pouze japonská elita. Proto byl v těchto dobách označován jako čaj tajný a privilegovaný. Popularitu v Evropě si získává až nyní, ve 21. století.

Specifická příprava Matcha čaje

Zmiňovaný produkt je stoprocentní zelený čaj, ovšem rozemletý na jemný prášek. Hlavní rozdíl spočívá v jeho přípravě. Dvě bambusové lžičky Matcha čaje pořádně rozmícháme v osmdesáti až stech mililitrech vody speciální metličkou. Nápoj by měl být jemný a zpěněný. Z toho vyplývá, že se Matcha neluhuje, nýbrž přímo konzumuje, proto má asi desetkrát větší účinnost než běžný zelený čaj.

Jak využít čaj Matcha v kuchyni?

Pokud nejste milovníky horkých nápojů, ale i přesto byste chtěli tento „zázrak“ vyzkoušet, máte možnost! Matcha totiž není pouze dobrý čaj, ale v kuchyni ji lze využít i mnoha různými způsoby.

V práškové formě se může přidat do různých dezertů. Hodí se do dortů, rolád i chesseecaků. Zejména děti si zamilují zeleně zbarvené sušenky, koláče či lívanečky. V horkých letních dnech s ním lze připravit zdravé nanuky, zmrzliny, ale také ovocné dřeně. Propadli jste fenoménu výroby smoothies? Matcha se skvěle doplňuje například s avokádem, pomeranči nebo ananasem. Ani šťávu z jiných druhů ovoce nebo zeleniny Matchou rozhodně nezkazíte. Šikovné kuchařky jistě zvládnou Matcha truffle, panna cottu, rafaelo kuličky a jistě i moučník s vtipným názvem „Matchamisu“. Chuť tohoto čaje lze označit jako velmi specifickou, proto se stane kombinace s čokoládou či cappuccinem skvělým gurmánským zážitkem.

Čaj Matcha by u vás rozhodně neměl chybět, pokud si rádi odpočinete nad šálkem dobrého nápoje, ale také v případě, že jste milovníky vaření a dobrého jídla. S tímto „kouzelným“ práškem všechny pokrmy z vaší kuchyně budou mít prostě šmrnc!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*