Nezbytné doplňky pro správné saunování

Navštěvujete pravidelně saunu nebo si ji dokonce chystáte pořídit domů? Pak potřebujete i některé saunové doplňky. Nejsou zbytečným přežitkem, většina z nich je zkrátka nutností, abyste si proceduru užili jaksepatří a vše proběhlo podle pravidel, další jsou jakýmsi nadstandardem pro zpestření a zvýšení efektu.

Contents

Vlastní sauna?

Pokud si zařizujeme saunu sami, budeme muset myslet i na takové věci, jako jsou osvětlení sauny, ozvučení, dřevěné doplňky, například teploměr s vlhkoměrem a přesýpací hodiny jsou nedílnou součástí každé sauny. Samozřejmostí jsou také prostředky pro čištění a ošetření sauny. Jestliže saunu pouze navštěvujeme v nějakém zařízení, budeme toho potřebovat méně, některé věci jsou zkrátka nezbytností.

Zpestřete si pobyt v sauně vůněmi

K finské sauně neodmyslitelně patří vědro do sauny, ve kterém je voda pro polévání kamenů, s čímž vám zase napomůže naběračka do sauny. Součástí každého saunování by pak mělo být i nějaké příjemné aroma do sauny. Esenciální oleje vytvoří unikátní atmosféru a působí blahodárně na náš organismus i psychiku. Vyberte si vůni do sauny podle svého vkusu, stačí ji nakapat na odpařovací misku nebo do vědra.

Župany a ručníky

Určitě si neumíte představit jít do sauny bez županu nebo ručníku. Speciální saunový textil má přesně takové vlastnosti, aby vyhověl svému účelu. Ručník nebo podsedák do sauny jsou nezbytností číslo jedna. Slouží pro otírání vlhkosti a potu, navíc si na něj můžete v případě potřeby i sednout. Župan do sauny oceníte po saunování, kdy se do něj „zachumláte“, ideální je pro tento účel mikrofleece, hebký a zároveň extra savý, klidně postačí froté.

Vyzkoušejte sauna kilt

K textilu patří i přezůvky, kilt pro větší pohodlí nebo klobouk do sauny chránící vlasy a pokožku hlavy před vysokým teplem. Kilt do sauny je praktičtější než ručník, stačí ho ovinout okolo sebe a zapnout na knoflík nebo suchý zip. Sauna kilt se dá sehnat v pánské i dámské variantě, v různých barvách a uvidíte, že na něj nedáte dopustit.

Je libo masáž nebo peeling?

Pro zbavení pokožky odumřelých buněk, její prozáření a zdravější vzhled poslouží peeling do sauny. Pořídit ho můžete klasicky v kelímku v mnoha podobách, zajímavém složení i s krásnými vůněmi. Druhou variantou je peelingový ručník, který rovněž pomáhá pokožce regenerovat. Lepší prokrvení pokožky slibuje i kartáč do sauny nebo metlička. Například kartáč z bambusu s přírodními štětinami je ideální na mytí a masáž celého těla. Metlička je zase součástí oblíbeného finského rituálu, který zahrnuje šlehání namočenou metličkou pro lepší uvolnění těla.

Chcete potěšit vaše blízké, kteří jsou příznivci saunování? Skvělým dárkem tedy bude poukaz v určité hodnotě, za který si budou moct dopřát doplňky dle vlastního výběru. Poukaz poté mohou uplatnit na e-shopu www.sauna.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*