Můžete se spolehnout na svého přepravce zásilek?

V posledních letech se počet přepravních společností na českém trhu významně rozrostl a umožnil nám tak možnost si vybírat. Časy, kdy se musel každý spolehnout na jednoho přepravce tím nadobro skončily. Kvalita a cena služeb jednotlivých přepravních společností se však značně liší, což ztěžuje náš výběr. Rozhodně se nelze řídit pravidlem, že vyšší cena přepravy znamená lepší služby, ale je potřeba se zaměřit při výběru kvalitní dopravy na více kritérií.

Zahraniční zkušenosti jsou důležité

Kvalitní přepravní společnost by určitě měla zákazníkovi poskytnout přepravu zásilek nejen po České republice, ale také by měla být schopna zajistit mezinárodní přepravu zásilek do všech koutů světa. Zahraniční zkušenosti jsou jednou z vlastností, jež svědčí o kvalitě služeb. K přepravě by mělo docházet k využívání především vlastních dopravních prostředků, díky čemuž bude zásilka v bezpečí po celou dobu přepravy a lze tak značně ovlivnit rychlejší dodání zásilky příjemci.

Paletová přeprava – ideální způsob přepravy

Velice důležitým aspektem, na který je třeba při volbě přepravní společnosti myslet, je také využívaný způsob přepravy zásilek. Žádný odesílatel ani příjemce zásilky nechce, aby byla zásilka znehodnocena. Při přepravě zásilek se jako bezpečný způsob přepravy jeví zejména doprava na paletách. Pro paletovou přepravu je totiž charakteristická vysoká ochrana přepravy zásilek. Navíc se jedná o univerzální způsob přepravy pro všechny typy dopravy (pozemní, letecká, námořní), což urychluje přepravu zásilek.

Historie přepravní společnosti

Nakonec lze kvalitu přepravy zásilek do jisté míry odhadnout i podle historie společnosti. Ačkoliv to není rozhodující faktor, tak ho nelze zcela vynechat, jelikož kvalita přepravy zásilek je i o délce zkušeností. Může se zdát, že většina přepravních společností se objevila nedávno a mají tedy krátkou historii, ale většinou tomu tak vůbec není. Řada přepravních společností působila na trhu již dříve, například v zahraničí a rozšířila pouze svoji působnost do České republiky, či se orientovala na jiný způsob přepravy.

Vyberte si i vy spolehlivého přepravce.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*