Znáte mungo fazole? Měli byste, zde jsou přínosy pro zdraví!

Mungo fazole jsou na trhu novodobou záležitostí. Někdo o jejich existenci ani neví. Jsou přitom velmi oblíbeným jídlem, když se dobře připraví. V mnoha východních zemích, vám potvrdí fakt, že z těla odvádí teplo a toxiny. I voda, kde se mungo fazole uvaří, je ideální v horkých letních měsících na ochlazení těla. To pro nás teď ovšem není až tak podstatné, když je venku zima. My je využijeme trochu jinak, čtěte dále.

Mungo fazole jsou doporučovanou super potravinou, která je bohatým zdrojem živin. Nachází se tu draslík, hořčík, mangan, zinek, měď, folát i vitamíny, hojně ze skupiny B.

Contents

Skvělé na vlasy a nehty

Mungo fazole jsou bohaté na živiny, jelikož jsou tu vitamíny B, které pomáhají růst vlasům a nehtům. Místo toho, abyste užívali biotin nebo doplněk vitamínu B, jezte každý den jeden šálek těchto vařených fazolí.

Chrání před srdečními chorobami a snižují vysoký cholesterol

Mungo fazole jsou vysoce účinné při snižování hladin LDL (špatného cholesterolu). Mají schopnost kontrolovat hladinu cholesterolu tím, že fungují jako účinné vychytávače volných radikálů. Snižují v těle zánět.

Zabraňují vysokému krevnímu tlaku

Mungo fazole jsou schopné bojovat s vysokým krevním tlakem. Antihypertenzní účinky fazolí mungo mohou být způsobeny jejich vysokou koncentrací proteinových fragmentů známých jako peptidy, takto to vidí vědci. Snižují tudíž tlak v krevních cévách.

Velmi vysoký obsah bílkovin

Mungo fazole vlastní vysoké množství bílkovin a vlákniny. To pomáhá hubnutí, protože vás zasytí. Zvyšuje se hormon sytosti zvaný cholecystokinin, ten kontroluje vaše chutě. Je také známo, že vláknina urychluje posun jídla v trávicím traktu. Jíst mungo fazole tak znamená i pomoc s hladem – podpoří hubnutí.

Jednoduše stravitelné a krásně se vaří

Na rozdíl od mnoha jiných druhů fazolí, jsou fazole mungo, jednou z nejsnadněji stravitelných fazolí. Nezpůsobují totiž žádné nadýmání ani plynatění. Také se vaří podstatně kratší dobu, než ostatní luštěniny.

Příznaky PMS

Vitamíny B6 a folát jsou zodpovědné za to, že se zmírní vaše příznaky PMS. Řídí totiž regulaci hormonů, které ovlivňují váš stav při premenstruačním syndromu. Plno žen zná i křeče v podbřišku, ty povolí, jelikož mungo fazole obsahují také kyselinu listovou, hořčík a vitamíny B. Dokážou odstranit bolest hlavy, zlepšit výkyvy nálad a únavu.

Zda mohou předcházet nebo léčit cukrovku 2. typu se přesně neví, zatím tato studie byla provedená jen na potkanech. Byla u nich zpozorováno snížení hladiny cukru v krvi a mimo jiné i zvýšená citlivost na inzulín.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*