Jak nosit klobouky?

Historie módy se opakuje a v ulicích se opět objevují klobouky. Chcete-li je také začít nosit, musíte vědět pár věcí předem!

Klobouky byly nedílnou součástí „outfitu“ mužů i žen po celé devatenácté století. V druhé polovině dvacátého století popularita klobouku coby pokrývky hlavy a módního doplňku prudce klesla, v současnosti se ovšem zase vrací do módy.

Mýty o nošení klobouků

  1. Klobouk nesluší každému

Nesmysl! Přísloví „na každý hrnec se najde poklička“ platí zvlášť o kloboucích. Jistě, ne všichni máme stejný tvar obličeje, stejně velkou hlavu a stejný styl oblékání. Pro každého však existuje ten pravý klobouk, který podtrhne jeho zevnějšek a upozorní na jeho osobnost.

Koneckonců můžete si vybrat velký klobouk, který vám zakrývá polovinu obličeje nebo roztomilý turistický klobouček. Nebo nějakou módní kloboukovou kreaci. Fantazii se meze nekladou.

  1. Na klobouk musíte mít sebevědomí

Proč byste potřebovali zhýčkané ego, abyste si mohli dovolit ozvláštnit svůj vzhled kloboukem? I stydliví lidé mohou vyjít do ulic s touto neobyčejně elegantní pokrývkou hlavy. Pokud si vyberete správný klobouk, může naopak podtrhnout vaši osobnost, zdůraznit některé vaše preference a popsat vás neznámým kolemjdoucím. Takže nakonec je to spíš naopak – díky klobouku možná budete sebevědomější!

Proč si pořídit klobouk?

Některým ženám udělá velkou radost, že s kloboukem budou jednoduše nepřehlédnutelné. Zvýšíte si sebevědomí a půjdete s módními trendy. Zároveň se vrátíte k ženským tradicím, v minulosti byl klobouk nedílnou součástí ženského šatníku. A také vám nezmoknou vlasy, když bude pršet.

Klobouk seženete v obchodech většinou od pěti set korun výš. Kombinovat jej můžete s jakýmkoliv druhem obuvi a oděvu, ať už ležérním či elegantním. Nejvhodnější doba na nošení klobouků je jaro a podzim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*