Jak na skvrny na koberci?

Trocha červeného vína nebo kávy dělá dobře ve skleničce. Na koberci ji už tak rádi nevidíme. Jak ji dostat pryč?

Je to neštěstí, ale musí se řešit, proto mějte na paměti, že většina skvrn se musí z koberce odstranit hned, jak je to možné. Mějte tedy čisticí prostředek vždy po ruce. Pořádně si přečtěte následující šestero rychlého zásahu:

  • Ihned odstraňte to, co skvrnu způsobilo. Víno i čokoláda pryč od místa činu!
  • Do vody přidejte trochu mýdla a výsledným produktem skvrnu potřete.
  • Tekuté nečistoty vysušte papírovým ubrouskem, hadříkem.
  • Utírejte vždy od středu do stran, zbytečně skvrnu neroztírejte.
  • Naopak silně přitlačte, aby se co nejvíce tekutiny nasáklo.
  • Rozhodně nepoužívejte žádný bělící přípravek. Pokud tedy nechcete mít vybledlou památku na toto neštěstí na koberci už navždy.

Skvrny od pití

Pokapte citrónem, nechte působit a umyjte vodou. Jednoduché řešení. Nebo můžete citrónem vyměnit za kuchyňskou sůl. Na alkoholické nápoje platí jiný, avšak bezbarvý alkohol. Třeba na rudou skvrnu od červeného vína jednoduše vylijte kousek vodky a je to!

ribstof-bank-1693689_640

Mastné skvrny

Vzniknou, mnohdy ani nevíme jak. Každopádně se musí mastnota do něčeho vsáknout. Vhodné jet například použít prostý bílý ubrousek, který přejedete žehličkou, a ubrousek do sebe mastnotu vměstná. Na stejném principu funguje fígl s hladkou moukou. Nasypte ji na postižené místo, nechte zaschnout, nakonec mouku odstraňte pomocí vlažné vody a pár kapek mycího prostředku na nádobí.

Další nehody

Pití a mastnota jsou nejčastějšími příčinami kobercových nehod, rozhodně však ne jediné. Co si počnete, když najdete ve vláknech žvýkačku? Položíte na ni led, díky kterému žvýkačka ztuhne, a vy ji snadno vyjmete. Akorát budete mít v obýváku chvíli mokro.

chewing-gum-115163_640

V dnešní době je to velmi nepravděpodobné, přesto se může stát, že děti upustí plnicí pero a koberec bude rázem plný inkoustu. Voda se solí a šťávou z citrónu by to měla spravit. Třete ubrouskem navlhčený ve zmíněném roztoku dle pravidel základního šestera.

Pokud však najdete skvrny zaschlé, staršího data, volejte do specializované firmy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*