Ranní protažení – pomoc pro tělo i hubnutí?

Cítíte se po ránu nepříjemně ztuhlí? Bolí vás celé tělo, špatně se vám vstává a nechce se vám nikam jít? Možná si říkáte, že by bylo potřeba vyměnit postel, koupit novou a s lepší matrací, popřípadě jít spát dřív než o půlnoci. Samozřejmě, matrace a čas spánku je klíčové pro správný a kvalitní spánek. Když tohle všechno máte a pořád se vám nevstává dobře, vyzkoušejte sílu ranního protažení!

Contents

Stačí chvilka

Neznamená to, že musíte vstávat v pět ráno a během na hodinu do fitka, kde budete cvičit až do úmoru. Dokážete si po takovém výkonu představit pracovat dalších osm hodin? Ranní protažení by mělo pomoci zrychlit váš metabolismus, ten se zahřeje na tu správnou teplotu a žíly v těle se rozproudí. Díky tomu budete během dne výkonnější a energičtí. Nějaká ospalost během poledne? S tím správným jídlem vám to určitě nehrozí!

Během rána si určitě odpusťte cvičení s činkami, kliky, dřepy, sedy lehy, jízdu na rotopedu a podobně. Vyzkoušejte spíše klidovější pohyb a v podstatě protažení těla. Kromě toho, že nastartujete své tělo, to má samozřejmě také vliv na hubnutí. Když si ranní protahování zařadíte do svého každodenního rituálu, uvidíte, že spolu se správnou stravou a dalším odpoledním pohybem to půjde samo!

Jděte plavat

Spousta bazénů nebo jiných sportovišť, kde je k dispozici bazén pořádá takzvané ranní plavání. A právě plavání vás velmi dobře rozproudí. Hodinka v bazénu vás nabudí a vy budete mít opravdu spoustu energie. Vyzkoušejte to!

Ranní jóga

Můžete si osvojit pozdrav Slunci, který zopakujete dvakrát, pět tibeťanů nebo si jen na protažení najít nějaké cviky z jógy. Jde o jednoduché protažení, které vás nejen protáhne, ale také vás zharmonizuje a ráno je toto nejlepší cvičení.

Protažení se cviky

Netankuje vás plavání nebo jóga? Najděte si pár cviků, které pomohou protáhnout celé tělo. Pokud chodíte pravidelně cvičit, můžete se inspirovat konečným strečinkem, který pomůže protáhnout tělo. To můžete ráno vyzkoušet!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*