Hubněte v bazénu s protiproudem!

Obyčejné plavání v bazénu vás nebaví? Potřebujete si to něčím oživit a rádi byste během toho také shodili pár přebytečných kilogramů? Vyzkoušejte bazén s protiproudem a začněte hubnout! Bazény s protiproudem vaše plavání posunou na další úroveň a věřte, že už nebude problém si pohodlně zaplavat. Co je to tedy za investici, která se má vyplatit?

Investice do protiproudu je něco, co se vám časem vrátí a to zejména díky tomu, že i malý bazén doplněný o protiproud dokáže uspokojit náročného plavce. Zdá se to nemožné, že? Ale je tomu tak. Pokud se chcete věnovat kondičnímu plavání v domácím bazénu, stačí oválný bazén o rozměrech 2,5 krát 4,5 metru nebo kruhový bazén s průměrem 4,5 metru, do kterého doplníte právě o zmiňovaný protiproud.

Jak to funguje?

Díky protiproudu si budete moci zaplavat v pohodlí „domova“ a netísnit se v městských bazénech. Jedná se o zařízení s jednoduchým ovládáním, které nainstalujete do bazénu a následně nastavíte. Existuje vestavěný a závěsný protiproud, kdy jak již z názvu vypovídá, je možné jeden z nich pohodlně odmontovat. Vybírat můžete nejenom podle typu montáže, ale i výkonu.

A vyřádí se zajisté i děti!
A vyřádí se zajisté i děti!

Slabší verze protiproudů se hodí do menších bazénů a lze je využívat kromě rekreačního plavání i pro jednoduché masáže. Silnější verzi protiproudu pak ocení zdatní plavci, kteří si mohou bez problémů intenzivně zaplavat i na malém prostoru. U mnoha modelů nechybí kvalitní LED osvětlení, které umožňuje plavání i ve tmě a vy pak nejste opravdu ničím omezováni.

Ano nebo ne? Vyplatí se pořízení protiproudu?

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zdali si protiproud pořídit, pravděpodobně neznáte všechny účinky plavání na své zdraví. Jinak byste se nerozmýšleli. Věděli jste, že pravidelným plaváním dochází ke zpevnění svalů, uvolňování svalové strnulosti ramen i zad, odstraňování nahromaděného napětí, spalování nadbytečných tuků apod.? Plavání také udržuje pěknou postavu, pomáhá při zotavování po operaci, stabilizuje krevní tlak, zpomaluje tep a v neposlední řadě zlepšuje ohebnost kloubů. Tak na co ještě čekáte?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*