Jaké potíže se objeví při nedostatku vitamínů a minerálů?

Contents

Stále vás trápí nachlazení, chřipky a další nemoci, přestože vyznáváte zdravý a aktivní životní styl? S velkou pravděpodobností za těmito potížemi stojí nedostatek vitamínů a minerálů, které jsou důležité pro správné fungování lidského těla a ochranu před všudypřítomnými bakteriemi a viry. Jakmile nastane pokles určité skupiny vitamínů, projeví se zdravotními obtížemi.

Co jsou vitamíny?

Vitamíny jsou látky představující společně s bílkovinami, sacharidy a tuky základní složky stravy. Slouží k procesům vstřebávání i výměně látek, stejně tak zajišťují funkce nezbytné pro život. Při zvýšené námaze, během onemocnění či při fyzické a duševní zátěži však spotřeba vitamínů a minerálů stoupá. Bohužel, organismus není schopen vytvořit si všechny vitamíny sám, a proto je někdy nutné doplnit je uměle, k čemuž slouží právě doplňky stravy.

Problémy spojené s poklesem vitamínů a minerálů

Při nedostatku vitamínů nastává hypovitaminóza projevující se poruchami funkcí organismu, které mohou mnohdy vést až k vážným onemocněním. Sníží se imunita, nastanou poruchy růstu, anemie, poruchy zraku, hypertenze, další kardiovaskulární nemoci, únavový syndrom, potíže s plodností a podobně.

Objevit se mohou u některých jedinců také psychické problémy jako deprese, úzkosti, podrážděnost či apatie. Každé tělo reaguje na nedostatek vitamínů jinak.

Přírodní produkty s vitamíny a minerály

Jedním z doplňků stravy, jenž obsahuje důležité složky pro váš organismus, je SEVICEL Plus s antioxidanty. Obsahuje selen, vitamín C, vitamín E, zinek a betakaroten.

Selen chrání buňky před oxidativním stresem a přispívá k normální funkci imunitního systému či štítné žlázy. Vitamín C podporuje imunitní systém, potlačuje únavu a zmírňuje vyčerpání. Vitamín E je významný antioxidant, jenž chrání mastné kyseliny buněčných membrán před oxidací. Zinek udržuje v těle optimální hladinu testosteronu. Betakaroten má také nedílný podíl na tom, v jakém stavu je imunita.

Pokud si chcete koupit SEVICEL Plus od společnosti NATURVITA, podívejte se do nabídky internetového obchodu GigaLékárna.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*