Zkuste sladit bytový textil v místnosti

Nábytek byste si měli vybírat velmi pečlivě, a to nejlépe v neutrálních tónech. Barvy se hodí do interiéru dodávat pomocí nejrůznějších doplňků včetně těch textilních. Správně zvolené dekorační polštářky, záclony, závěsy, povlečení, ubrusy a jiné textilní prvky opravdu dokážou divy. Obzvlášť když se vám je podaří sladit.

Bytový textil pořídíte za pár stovek, maximálně tisícovek korun, přesto dokáže úplně změnit celkový ráz místnosti. Vždy byste ale měli dodržovat zásadu, že bytový textil v jedné místnosti spolu musí ladit. Není však nutné ladit přímo barvu.

Záclony i povlečení mohou mít stejný vzor

Je moc hezké, když máte z jedné látky ušité záclony, potahy na židle a dekorativní polštářky. Nemusíte se však omezovat na jednu jedinou látku, místo toho je možné zaměřit se na jeden konkrétní vzor.

Pořídíte-li si záclony s pruhovanou texturou, vyberte si proužkované povlečení. Jestliže máte na záclonách jemné lístky, kupte povlečení s listy. Výběr je dnes tak široký, že nebudete mít problém najít vzory, které spolu ladí. Obzvlášť pokud budete pátrat na internetu, seženete snad všechno, co si zamanete.

Okna bez textilních doplňků působí chladně

Dostali jsme se k tématu záclon, nicméně v mnohých moderních domácnostech dnes chybí. Nutné samozřejmě nejsou, ale bez nich působí okno tak nějak chladně. Pokud nebudete mít záclony, zamyslete se aspoň nad závěsy, případně nad textilními žaluziemi. Zamezí pohledům zvenčí, mohou fungovat jako tepelná a zvuková izolace.

Popusťte uzdu fantazii

Na bytovém textilu se můžete doopravdy vyřádit a popustit uzdu fantazii. Mnoho šikovných hospodyněk si šije vlastní povlaky na polštáře či záclony a možná to zvládnete i vy. Z vlastnoručně vyrobených doplňků budete mít větší radost. Možná se ale prvně zamyslete, zda se vám to vůbec vyplatí. V internetových obchodech se dají záclony, závěsy, povlečení i povlaky na polštářky sehnat za opravdu nízké ceny. Nevěříte? Podívejte se do e-shopu Dante.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*