3 rady, které vám pomůžou k jednoduššímu a levnějšímu stěhování

Jak si zajistit přestěhování do nového bytu, když vás tlačí čas čeká dlouhý den v práci? Přesně takový problém jsem nedávno řešil. Nový pronajímatel mi nechtěl počkat, ve starém bytě už jsem také nechtěl platit další nájemné a čas na přestěhování svépomocí jsem jednoduše neměl. Rozhodl jsem se tak využít stěhovací služby a vzdal se veškerých ambicí na to, že si vše přestěhuju v klidu sám.

1. Nepouštějte se to stěhování svépomocí

Sám jsem si ověřil, že ten čas a práce, které bych za stěhování na vlastní pěst vynaložil, by za to nestály. Rozhodně bych vše nezvládl během jediného dne, pravděpodobně si spoustu věcí poničil, a ještě otravoval své známé a kamarády se žádostí o pomoc. Ušetřil bych? Možná ano. Takhle jsem ale mohl celý den strávit v práci a na stěhování bytu si vydělat.

To, že jsem se o téměř nic nemusel starat, mi maximálně vyhovovalo. Pouze jsem si pár dní předem protřídil své věci, což mi posloužilo i k tomu, abych se spousty nepoužívaných zbavil. Stěhováci poté přijeli, já jim předal klíče a odjel pracovat. Oni rozebrali obývací stěnu, zabalili všechny spotřebiče i nábytek včetně oblečení a převezli do nového. Jak poctivě balili, jsem nekontroloval, ale vzhledem k tomu, že vše dovezli nepoškozené, předpokládám velmi poctivé balení. A i kdyby se něco nepovedlo, mají pojištění odpovědnosti, takže jakákoliv úhrada škody by nešla z mé kapsy.

2. Přesně sdělte své požadavky

V novém bytě jsem svůj majetek našel v označených krabicích na místech, na kterých jsme se předem dohodli. Nebojte se si určit, kam přesně chcete, ať už spotřebiče, nábytek či krabice s věcmi umístit. Já jsem si pro tu příležitost nakreslil jednoduchý plánek s tím, jak chci rozestavět větší nábytek, jako jsou skříně nebo postel. A podle něj jsem vše v bytě i našel. Navíc jsem při předávání přišel do čistého, takže po sobě stěhováci zřejmě i poctivě uklízeli.

3. Zjistěte si cenu předem

Měl jsem možná štěstí, ale narazil jsem na levné stěhování. Většina služeb, které jsem od Pražských stěhovacích služeb využil, byla součástí ceny. Ve vašem případě to tak ale být nemusí, proto si předem zjistěte, kolik si účtují za hodinu, kolik stěhováků se do práce na vašem stěhování zapojí, jestli a kolik si účtují za služby, které si přiobjednáte (počet pater, stěhování o víkendu, stěhování nadměrných nákladů, vyklízení sklepů, likvidace nábytku a další).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*