Chcete si koupit kancelářskou židli? Poradíme vám, jak postupovat

Pokud plánujete modernizovat kancelář, případně pracovní kout ve svém bytě, neměli byste podceňovat výběr vhodné kancelářské židle. Bohužel, spousta lidí se rozhoduje především podle vzhledu, což je však obrovská chyba. Spíše byste se měli zaměřit na vlastnosti a funkce, neboť vaše zádové svaly potřebují dostatečnou oporu během práce. V následujících řádcích vám prozradíme, na co všechno byste se měli zaměřit.

V první řadě záleží na tom, jak často plánujete kancelářskou židli využívat. Pokud v ní budete sedět každý den několik hodin, zaměřte se určitě na náležité ergonomické vlastnosti. Ideální je židle pro dynamické sezení se synchronní a asynchronní mechanikou. Jestliže naopak hledáte spíše jen nějaký designový kousek, jejž využijete jednou za čas, nabízí se vám komfortní křesla se silným polstrováním.

Jaké faktory jsou při výběru klíčové?

Stejně jako u klasické kancelářské, tak i u dětské židle byste se měli řídit nosností. Vaše váha je rozhodující. Máte více než sto kilogramů a bojíte se, že takovou židli pro sebe neseženete? Nemusíte se ničeho bát, neboť jsou k dostání i kancelářské židle s nosností okolo 180 kilogramů.

U rozměrů jsou důležité vaše tělesné proporce, a to zejména výška, délka nohou či trupu, šířka boků a podobně. Chcete, aby se vám na židli opravdu dobře sedělo? Zajímejte se také o výšku a šířku židle, hloubku sedáku a podobně. Ideální je takový model, u něhož si všechny tři parametry můžete nastavit podle vlastních potřeb.

Jaké funkce by měla židle nabídnout?

Do konferenční židle se vyplatí investovat, zejména jestli na ní budete sedět několik hodin. Dávejte si pozor na možnost nastavení bederní opěrky, područek i opěrky hlavy. Základní funkcí je výšková nastavitelnost sedáku, mnohem větší možnosti vám dává taková židle s možností posunem sedáku, abyste si ho upravili podle délky vašich nohou.

Hledáte konferenční či kancelářské židle? Potřebujete rovnou i jídelní stoly a židle? Podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Primazidle.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*