Jak porazit křečové žíly?

Křečové žíly jsou velmi častá zdravotní komplikace. Trápí především ženy, ale ani muži se jim mnohdy nevyhnou. Jak se s nimi vypořádat?

Křečové žíly se dnes považují za civilizační chorobu, protože ačkoliv jsou zapříčiněny nesprávnou péčí o zdraví, mají velký vliv na následnou psychiku především žen, které kvůli kosmetickému defektu, jež křečové žíly způsobují, trpí komplexy a pocity méněcennosti.

Při léčbě křečových žil je důležité mít na paměti, že musí být komplexní. Cílem by mělo být nalézt příčinu, proč křečové žíly vůbec vznikly, a pro příště se špatným návykům vyhnout.

Contents

Klasická léčba

Pokud se křečové žíly teprve vyvíjejí, může vám lékař doporučit stahovací punčochy, které působí na žíly tlak a tím mohou obnovit jejich funkci. Na vás zůstává, abyste dodržovali pravidla zdravého stravování, měli dostatek chůze a dalšího pohybu a neuškodí, pokud budete lýtka sprchovat střídavě teplou a studenou vodou.

 

Chirurgická léčba

Pokud se chcete zbavit křečových žil chirurgicky, máte na výběr z několika druhů provedení operace. Výběr závisí na vašich finančních možnostech, ale také na tom, jaký typ operace považuje váš lékař za nejvhodnější.

Přírodní léčba

Tato léčba spočívá ve velkém přísunu minerálů a vitamínů. Konzumace potravin bohatých na vitamín C a E či obklady ze slupek pohanky, bílého dubu, kostivalu lékařského či rozmarýnu vám mohou pomoci zmírnit otoky a předejít vzniku křečových žil.

Důležitá je prevence

A jak předcházet vzniku křečových žil? Dopřejte si dostatek pravidelného pohybu, stačí i chůze. Nekuřte, nepijte alkohol a nechoďte v botách na vysokém podpatku. Nenoste oblečení, které brání správné cirkulaci krve v končetinách a jezte dostatek ovoce, zeleniny a ryb.

Nezapomeňte se při sedavém zaměstnání čas od času protáhnout, jděte se projít nebo si lýtka promasírujte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*