Trápí vás křečové žíly? Vyzkoušejte ananas!

Ananas je přímo zázračné ovoce. Pomáhá na průjem, působí jako afrodisiakum a značně zmírňuje křečové žíly. Že jste o tom nevěděli? Pojďme se podívat, co všechno může pravidelná konzumace čerstvého ananasu ještě vyřešit!

Ananas, sladké exotické ovoce, které je přímo k prasknutí napěchované vitaminy a dalšími užitečnými látkami. Není se čemu divit, že je tak prospěšný našemu zdraví! Původem je z Jižní Ameriky, avšak v současnosti je pěstován snad po celém světě v teplejších subtropech a tropech. Díky tomu se i do České republiky ananas dostává po celý rok a můžeme si ho vychutnat nejen u vánoční tabule.

pineapple-571792_960_720Jak již bylo řečeno, funguje ananas skvěle jako lék na průjem i jako afrodisiakum či odtučňovací kúra, jelikož významně podporuje trávení. V ananasu se nachází dostatek vitamínů skupiny B, vitamin C, betakarotén a několik stopových prvků, mezi které se řadí například zinek, mangan, hořčík či železo.

Co dále ananas obsahuje a na co pomáhá?

Součástí ananasu je mnoho důležitých látek, mezi které patří i enzym bromelin podílejíc se na štěpení bílkovin, který přispívá ke snižování otoků a udržování zdravého žilního systému. Jedná se o protizánětlivou látku, která dokáže také zmírňovat bolest a podporuje hojení ran. Konzumací dostatečného množství ananasu proto podporujete léčbu varixů a je dost možné, že se vyhnete hrozící operaci. I přesto však nevysazujte klasickou léčbu! I když ananas může pomoci, nejedná se o náhradu za léky či kompresní punčochy.

pineapple-636562_960_720

Konzumací ananasu dochází k prevenci kardiovaskulárních chorob a vědecké výzkumy potvrdily, že obsažený bromelin má stimulační účinek také na imunitní systém, který povzbuzuje a zamezuje vzniku nádorů.

Ananas je pro naše zdraví zkrátka takový zlatý důl a proto si zaslouží naši pozornost. Dopřejte si ho alespoň občas a dodejte vašemu organismu mnoho prospěšných látek.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*